Zvoľte si to najlepšie tienenie pre vás

Aj keď by bez slnečných lúčov nebol život na Zemi možný, občas je ich na nás trochu priveľa. A to nielen v letných horúčavách. Intenzívne žiarenie cez sklá okien môže byť nepríjemné aj v zime. Prinášame vám preto dva tipy na tienenie, ktoré vás pred ním ochráni.

Markízy

Markízy môžete využiť na tienenie terás rôznej veľkosti. Na trhu nájdete aj markízy na balkóny, ktoré okrem zatienia vytvoria na balkóne dostatok súkromia. Počas teplejších mesiacov si na ňom vďaka tomu budete môcť nerušene posedieť a odpočinúť po rušnom dni. Kvalitné markízy si môžete vybrať s manuálnym ovládaním, s motorom a aj na diaľkové ovládanie. Budete si môcť vybrať, na ktorej strane má byť manuálne ovládanie umiestnené a samozrejme tiež dekór látky. Pri výbere látky je najdôležitejšie, aby bola stálofarebná, impregnovaná a odolná voči plesniam. Markíza sa vyrába na mieru. Pred objednaním si preto dôkladne premerajte potrebné rozmery, aby pokryla vami požadovanú plochu.

Ochrana pred slnkom aj mrholením

Markíza vám poskytne príjemný tieň na terase aj počas najväčších horúčav. Navyše zabráni dopadu slnečných lúčov na sklá okien, čím pomáha udržiavať príjemnú klímu vo vnútri domu. Ušetrí vám tak na výdavkoch na klimatizáciu. Markízu je potrebné zatiahnuť len v prípade veterného a daždivého počasia. Prudké lejaky a letné búrky jej veľmi nesvedčia. Pokiaľ však máte radi príjemne prečistený vlhký vzduch, môžete si pod ňou posedieť aj keď mrholí. V takomto počasí vás spoľahlivo ochráni pred zmoknutím.

Rolety pre strešné okná

Romantiku podkrovia vie pri vyšších vonkajších teplotách narušiť nepríjemné prehrievanie interiéru. Aby ste mu zabránili, budete potrebovať rolety pre strešné okná. Na trhu nájdete aj možnosť výroby na mieru, takže sa budete môcť spoľahnúť na to, že rolety budú presne pasovať na vaše okná. Rolety pre strešné okná si môžete nechať vyrobiť z viacerých druhov materiálov. Najhlavnejším rozdielom je zatemnenie, ktoré ponúkajú. Na výber máte preto klasické alebo zatemňujúce látky rôznych farieb. Rolety sú ovládané manuálne, v prípade ťažko dostupných okien je možné k ovládaniu objednať aj ovládaciu tyč.

Publikované: 27. 06. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková