Ako vyriešiť bolesti hlavy rýchlo a jednoducho?

V dnešnej dobe trpí bolesťami hlavy skutočne široká škála ľudí. Niektorí majú až tak neznesiteľné bolesti, že jednoducho boli nútení vyhľadať lekára. Vždy sa však nájde riešenie, ako zmierniť príznaky prírodnou cestou. Bolesti hlavy môžu mať viacero príčin. Najčastejšie sa jedná o nedostatočný pitný režim, neustále pozeranie na televíziu alebo do mobilu, poprípade sa za bolesťou môže skrývať choroba. Nech už je to akokoľvek, v súčasnosti rozlišujeme dva typy bolesti hlavy. Ide o primárnu a sekundárnu bolesť. Čo sa týka tej primárnej, má ju asi 90 % celkovej populácie. V tomto prípade je príčina neznáma. Medzi primárne bolesti hlavy patrí napríklad migréna, tenzná či idiopatická bolesť hlavy. Sekundárnu bolesť hlavy má taktiež tiež veľká časť dnešnej populácie. V tomto prípade však ide o bolesť, ktorá má svoju príčinu a dôvody, prečo vzniká. V niektorých prípadoch to môže byť napríklad aj v rámci život ohrozujúcich stavov.

Obmedzte používanie mobilu

Ak chcete predísť častým bolestiam hlavy, mali by ste jednoznačne obmedziť čas strávený na mobile. Modré svetlo je totiž mimoriadne škodlivé a dokáže vám poškodiť zrak. Okrem toho však spôsobuje veľké bolesti hlavy a migrény.

Vyvetrajte si

Keď vás pochytí bolesť hlavy doma, rozhodne vám odporúčame si vyvetrať. Čerstvý vzduch vám prospeje a bolesť hlavy môže skutočne prejsť. Niekedy stačí len málo. Poprípade sa choďte napiť, keďže dehydratácia organizmu je veľmi častým príznakom.

Skúste si pospať

V niektorých prípadoch spánok dokáže skutočne liečiť. Po pár hodinách by vám tak mala bolesť ustúpiť. Ak sa tak nestane, až vtedy skúste siahnuť po odporúčaných liekoch. Nemusíte si však vybrať hneď tie najsilnejšie. Nezabúdajte, že takto silné lieky dokážu škodiť vášmu zdraviu z viacerých hľadísk.

Publikované: 25. 03. 2022

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková