Čas vymeniť denný pleťový krém za krém s ochranným faktorom!

S jarnými lúčmi slnka sa naša pozornosť upriamuje predovšetkým na dosiahnutie krásnej, hnedej opálenej pleti namiesto toho, aby sme sa začali pozerať po kvalitnej kozmetike s ochranným faktorom. Vedome našu pleť vystavujeme slnečnému žiareniu a častokrát si neuvedomujeme, aké je to nebezpečné.

Príchod dní plných slnka by mal byť výstrahou pre zmenu vašej kozmetickej rutiny. Nemusíte sa však obávať, že je nutné vymeniť všetky vaše obľúbené produkty a investovať do nových. Stačí, keď vymeníte denný pleťový krém a nahradíte ho krémom s SPF.

Viete, čo sa ukrýva pod pojmom SPF?

Pojem SPF pozná snáď každý, ale nie všetci si uvedomujú, čo vlastne znamená. Ide samozrejme o ochranný slnečný faktor a jeho význam spočíva v tom, že dokáže zablokovať určité percento škodlivých slnečných lúčov na určitý čas. Čísla na obaloch produktov s SPF hovoria o tom, ako dlho môžete tráviť čas na slnku bez toho, aby ste sa spálili. Napríklad bez opaľovacieho krému by ste sa mohli spáliť za 15 minút, avšak krém s SPF 10 vám poskytne 10-krát dlhšiu ochranu,čo znamená, že bez obáv zo spálenia môžete byť na slnku približne 2,5 hodiny. To samozrejme nie je univerzálny výpočet a všetko závisí od mnohých faktorov, a preto je lepšie staviť na istotu a zaobstarať si krém s vyšším ochranným faktorom.

Kozmetický trh dnes ponúka stovky alternatív kozmetiky s ochranným faktorom a je len na vás, po akom type krému či iného produktu siahnete, dôležité je ibasi vybrať. Pri výbere by ste predsa len mali mať na pamäti jedno dôležité kritérium a riadiť sa ním.

Vyberajte si krémy, ktoré zabezpečujú ochranu nielen pred UVB, ale aj UVA žiarením

Krémy so slnečnou ochranou boli síce pôvodne navrhnuté tak, aby poskytovali ochranu pred lúčmi typu B,avšak časom sa zistilo, že aj lúče typu A sú rovnako škodlivé a vystavenie tomuto žiareniu môže viesť k predčasnému starnutiu pokožky a zvýšiť riziko rakoviny kože. Zvoľte preto produkty, ktoré na obaloch uvádzajú ochranu pred oboma týmito žiareniami.

Chráňte vašu pleť a zaobstarajte si kvalitný krém s ochranným faktorom, ktorý vám pomôže predísť viacerým komplikáciám!

Publikované: 02. 06. 2021

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková