Dokonalé šperky, ktoré zdôraznia vašu krásu

Šperk je symbol, ktorým dáte najavo viacero vecí. Drahý kov vo forme špeciálneho spracovania, ktorým si môžete ozdobiť konkrétnu časť svojho tela. Nie je to ale vždy jednoduché, pretože niekedy si nesprávnym prvkom môžete skôr uškodiť. Povieme vám preto, ako si vybrať medzi ozdobami, ktoré budú najlepšie zdôrazňovať vlastnosti a prednosti majiteľa šperku a naopak odvrátiť pozornosť od nedostatkov.

Tvar tela je dôležitý

Najprv by ste mali venovať pri výbere dokonalého šperku pozornosť typu postavy. Takže dámy s pôsobivými krivkami by sa mali vyhnúť nákupu malých šperkov. Správnou voľbou budú masívne náramky a prstene s kamienkami, ktoré sú teraz obzvlášť populárne. A naopak - na miniatúrnych dievčatách môžu veľké ozdoby vyzerať dosť tvrdo a celkový obraz bude zdanlivo preťažený.

Ako vyberať náramky a retiazku?

Veľmi závisí od rastu a niektorých parametrov. Pri výbere príveskov, retiazok a náhrdelníkov je potrebné zvážiť dĺžku krku a ruky, na ktorej bude krásny náramok vynikať. Takže krátky krk môže vizuálne "predĺžiť" dlhá retiazka s príveskom podlhovastého tvaru. Krátka retiazka bude vyzerať zasa skvele na dievčine s pomerne dlhým krkom. Ženy s väčšími prsníkmi by sa mali vyhýbať masívnym šperkom v tejto oblasti, a je lepšie uprednostniť elegantné prívesky. Odpútanie od malých pŕs je lepšie zasa urobiť s brošňou na inej časti tela a odevu.

Výber náušníc

Náušnice okrúhleho a štvorcového tvaru môžu spôsobiť, že predĺžená plocha je širšia. Ale dievčatá s okrúhlou tvárou by si mali vybrať zasa ornament iného predĺženého tvaru. Ženy s masívnejšou bradou sa musia pozrieť na náušnice tvaru trojuholníka. Väčšina šťastných dám s oválnym typom tváre, si môže ale dovoliť oveľa viac možností. Pri výbere šperkov je dôležité pozrieť sa aj nielen na ich cenu ale aj krásu a vhodnosť nosenia na konkrétne príležitosti. V každom prípade je to dokonalá ozdoba, s ktorou môžete pôsobiť úplne inak. Je však nutné si ju vedieť dobre vybrať. Možno vám tieto rady pomôžu.

Publikované: 20. 05. 2018 / Aktualizované: 15. 06. 2023

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková