Hracie rulety: Všetko, čo potrebujete vedieť

Ak patríte medzi dlhoročných hráčov kasína aj vy, predpokladáme, že ovládate obsah hracích kasín. Ide totiž aj o rulety, o ktorých sú známe mnohé fakty, ale aj mýty. V tomto článku sa dozviete základné informácie o hracích ruletách, ktoré ste možno dosiaľ ani nepočuli. Čo sa týka hracej rulety, na Slovensku patrí skutočne k obľúbeným hrám v rámci kasína. Dokonca, je považovaná aj za akúsi kráľovnú všetkých hazardných hier. V súčasnej dobe ruletu obľubujú aj ženy. Rozhodne sa niet čomu čudovať. Ak totiž raz vyskúšate hrať ruletu v rámci kasínových hier, určite si túto hru zamilujete. Budete ju chcieť totiž hrať znovu a znovu. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate najväčšie fakty o hracích ruletách. Možno ste o niektorých vedeli, možno nie. Taktiež si vyvrátime najväčšie mýty, ktoré kolujú po celom svete. V skutočnosti však pravdivé určite nie sú.

Jedna z najľahších hier

Možno by ste neverili, no hracie rulety patria v súčasnosti medzi najľahšie hry vo svete kasína. Aj práve to je dôvod, prečo je konkrétne táto hra tak veľmi obľúbená. Zamilujú si ju totiž muži, ale aj ženy. Fakty o rulete hovoria aj o tom, že väčšina ruliet ponúka až 11 spôsobov, ako vyhrať. Taktiež vás môže prekvapiť fakt, ktorý hovorí o tom, že pri hracej rulete si môžete staviť až na neuveriteľných 161 príležitostí rôzneho druhu.

Pravdepodobnosť výhry

Pri hracej rulete sa častokrát zapojuje aj matematická štatistika a pravdepodobnosť výhry. Fakty hovoria o tom, že je viac výhodné hrať európsku ruletu, ako tú americkú. Čo je dôvodom? Ide najmä o políčko 00. Toto políčko sa nachádza v americkej rulete a spôsobuje House Edge 5,26. V európskej rulete je tento údaj na úrovni 2,7 %. Taktiež si veľa ľudí myslí, že keď si idú staviť na farbu, majú 50 % šancu vyhrať. V skutočnosti je to však omyl. Na kolese sa totiž nachádza políčko 0, ktoré je v zelenej farbe. Ak si teda chcete staviť na farby červená a čierna, vaša reálna pravdepodobnosť výhry je z tohto dôvodu len 48,65 %.

Hracie rulety v online svete

Niet sa čomu čudovať, že v dnešnej dobe je už takmer všetko v online podobe. Ako dobre viete, existujú aj online kasína, ktoré majú nahradiť tie tradičné. Aj v takejto podobe nájdete hracie rulety a rozhodne sa tiež veľmi zabavíte. Taktiež môžete vyskúšať rôzne demoverzie zadarmo, ktoré vás naučia dobre hrať hraciu ruletu, a tiež všetky potrebné pravidlá, ktoré by ste mali ovládať.

Najčastejšie čísla

Medzi ďalšie zaujímavosti patrí aj to, že na číslo 17 smeruje vždy najviac stávok. Veľmi častým číslom je aj 22. Za týmito číslami stojí najmä slávny film Casablanca, v ktorom sa objavili hracie rulety. Vo väčšine prípadov si však každý človek dá svoje šťastné číslo.

Publikované: 10. 07. 2022

Kategória: Lifestyle

Autor: Denisa Koudelková