3 interiérové štýly, ktoré môžu osloviť aj vás

Chystáte sa rekonštruovať a premýšľate, aký interiérový štýl sa k vám a vašej domácností hodí najviac? Prečítajte si čosi o odlišných štýloch a vyberte si ten pravý.

Minimalistický štýl

Minimalizmus sa vyznačuje jednoduchosťou a čistými líniami. Pri zariaďovaní sa do interiéru vyberajú iba funkčné kúsky, ktoré skutočne členovia domácnosti využijú. Z hľadiska farieb sa volia prírodné a sivé farby, ktoré sú spolu ladené tak, aby vytvárali harmonický celok. Medzi podlahové krytiny, ktoré minimalizmus toleruje, sa radia drevené podlahy, , dlažby aj linoelá.

Súčasný štýl

Ide o štýl, ktorý sa vyznačuje prvkami moderného štýlu. Pri zariaďovaní interiéru v súčasnom štýle máte ale jednoznačne viac slobody ako pri tom modernom. Je nadčasový, vyznačuje sa svetlými miestnosťami. Z hľadiska materiálov je preň vhodná kombinácia kameňa, kovu a skla. Pri výbere podláh by ste mali siahnuť po kobercoch či klasických drevených podlahach, prípadne ich napodobeninách. Zaujímavú alternatívu ponúka laminát av vinyl. Pre súčasný štýl sú typické prírodné a sivé odtiene doplnené o dekorácie alebo kusy nábytku vo výraznejších farbách.

Tradičný štýl

Tradičný štýl sa radí medzi najobľúbenejšie pre jeden jednoduchý dôvod. Dovoľuje vám do miestností zaradiť kúsky, ktoré prehovoria k vašej osobnosti. Ide v postate o kombináciu rôznych štýlov a elementov. Vyznačuje sa neobyčajnými kúskami, ktoré spolunažívajú v symbióze. Najlepší spôsob, ako zariadit domácnosť v tradičnom štýle, je nebyť verný žiadnemu konkrétnemu obdobiu. Z hľadiska farieb je tradičný štýl hravý a jediné, čomu by ste sa mali vyhnúť je používať príliš veľa bielych alebo čiernych odtieňov. Podlahy aj stropy by mali hrať v neutrálnych farbách, okná si vyžadujú závesy a pri dekoráciách máte voľnú ruku. Môžete sa rozhodnúť pre doplnky z polovice minulého storočia či pre klasické čínske motívy. Všetko záleží iba na vašich preferenciách.

Publikované: 24. 06. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková