Outdoor obchod s merino oblečením ponúka slovenský sortiment v svetovej kvalite

Outdoorového oblečenia je dnes na trhu dostatok. Avšak ponuka skĺzla k predaji odevov z umelých vlákien. Často takých, ktoré sa za tzv. funkčné tkaniny iba schovávajú a zďaleka neposkytujú potrebný komfort pre outdoor aktivity. Pokiaľ máte naviac záujem o prírodné materiály, napríklad z ovčej vlny, mali ste dlho smolu. Dieru na trhu dokázal vyplniť rýdzo slovenský výrobca – GARAGE SPORT s.r.o. Outdoor obchod firmy a e-shop predáva unikátne funkčné outdoor oblečenie z merino vlny. Návrat k prírodným materiálom s pridanou hodnotou – tak sa dá jednoducho charakterizovať sortiment outdoor módy, ktorú spoločnosť ponúka. Kvalita a funkčnosť odevov je samozrejmosťou, naviac však majú výrobky aj vysokú estetickú hodnotu a dizajn drží krok s aktuálnymi trendami v oblasti športovej a outdoor módy.

Outdoorové oblečenie aj do extrémnych podmienok

Značka Black hill outdoor® priniesla na trh funkčné oblečenie, ktoré využíva unikátne termoregulačné vlastnosti merino vlny. Na slovenskom trhu dlho nič podobné nebolo a oblečenie z tohoto materiálu sa dovážalo iba zo zahraničia a bolo veľmi drahé. Výrobky Black hill outdoor ponúkli pre slovenský, ale aj zahraničný trh, rýdzo slovenský produkt, ktorý milujú nielen amatérsky športovci a turisti, ale aj profesionálny horolezci, lyžiari a skialpinisti, rybári a poľovníci. Hodí sa aj pre tie najnáročnejšie aktivity v horách a pre dlhodobé pobyty v extrémnych podmienkach.

Vlastnosti merina sú skutočne unikátne

O merinu asi väčšina z nás tuší, že ide o tkaninu z ovčej vlny. Presnejšie povedané, je to 100% prírodná vlna získaná zo špeciálne vyšľachteného ovčieho plemena z Nového Zélandu a z Austrálie. Vlákno merino vlny je oproti vlne bežnej omnoho jemnejšie. Má však rovnako skvelé vlastnosti pokiaľ ide o schopnosť udržať ideálnu mikroklímu – a to v teplých aj v chladných podnebných podmienkach. Merino materiály umožňujú telu prirodzene dýchať, pritom ale odvádzajú od tela vlhkosť a udržujú ideálnu telesnú teplotu. Okrem termoregulačných má merino vlna antibakteriálne vlastnosti. Zamedzuje šíreniu a množeniu baktérií aj vírusov. Vďaka tomu odev z merino vlny nezapácha ani pri dlhodobom nosení bez vyprania, čo zatiaľ syntetické vlákna nedokážu. Oblečenie z merino vlny ponúka taktiež prirodzenú ochranu pred UV žiarením (UPF je 25). Merino vlna a materiály z nej sú ohňovzdorné, ekologicky odbúrateľné, vodoodpudivé a jednoduché na údržbu. Majú hypoalergénne vlastnosti a samočistiacu schopnosť.

Outdoor obchod s dámskym a pánskym sortimentom merino oblečenia

Outdoorové oblečenie značky Black hill outdoor® zahrnuje dámske aj pánske oblečenie. Základným a najžiadanejším sortimentom sú bundy a dámske kabáty. Ďalej nohavice, svetre a vesty. Pre svoj funkčný a outdoor šatník získate oblečenie, ktoré s vami prežije nejedno dobrodružstvo.

Publikované: 19. 05. 2019

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková