Moderným domom a rekonštrukciám pristane plech

Plech je tradičnou strešnou krytinou veľmi obľúbenou aj v našich horských podmienkach, kde je v porovnaní so škridlou vhodnejším riešením. Moderná architektúra si však obľúbila aj plechom opláštené fasády.

Plechové strechy sú praktické a dnes i bezúdržbové

Moderné plechy dnes ponúkajú dokonalý design s minimálnou či žiadnou údržbou pre strechy aj fasády. Plech sa nepoužíva len na ploché strechy, ale je obľúbeným aj pre šikmé strechy. Hlavne u nízkeho sklonu je lepším riešením než škridla, ale pristane aj strechám s veľkým sklonom. Plechové strechy nenarušujú architektúru a pokračujú v tradícii, ktorá u nás je už mnoho rokov. Strechy z plechu ponúka slovenská firma Lamina Prešov. V jej sortimente nájdete krytinu Lamina CLIP PANEL, profilovanú krytinu LAMINKA, falcované krytiny SCHLEBACH, tiež tepelno-izolačné systémy BAUDER. Firma sa špecializuje na tvrdé krytiny, plechové krytiny, ploché strechy, ale aj na zelené strechy.

Samostatné plechy aj odkvapové systémy

Firma ponúka taktiež samostatné plechy – hliníkové, pozinkované, lakoplastové, titánzinkové, medené, nerezové a poplastované. Spolu so strechou vám dodá aj kompletný odkvapová systém. Aj ten môže byť z rôznych plechov. Ponúka lakovaný (DECOR), lakoplastový, pozinkovaný, medený, titánzinkový aj hliníkový odkvapový systém.

Vsaďte na moderné oplechované fasády

Architekti si dnes obľúbili plechové fasády. Dávajú domom hypermoderný vzhľad a hodia sa aj na kompletné rekonštrukcie. Jednoducho kombinujú pridanie vonkajšieho zateplenia s opravou fasády a modernizáciou celého domu. Oplechovanie sa hodí aj na moderné prístavby k starším domom ľudovej architektúry či k domom s historickou hodnotou. Oplechovanie stavieb prináša silný kontrast k pôvodným stavbám, čo je dnes veľmi žiadané. U rekonštrukcií sa minimálne napodobňuje a ideálna je práve stávka na kontrast. Lamina Prešov dodáva aj plechové fasády. Firma vám teda dodá plech na strechu a fasádu, samostatné plechy aj odkvapové systémy.

Publikované: 25. 03. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková