Čalúnená posteľ 140 x 200 cm – ako vybrať?

Spánok je jednou z najdôležitejších funkcií, ktoré si naše telo pravidelne vyžaduje. Je preto dôležité aby sme spali nie len na dizajnovej ale i kvalitnej a pohodlnej posteli, ktorú si treba poctivo a precízne vybrať. Ako na to? Pred výberom postele sa treba zamerať na typ postele. Na trhu nájdete mnoho postelí – masívne postele, kovové postele alebo obľúbené čalúnené postele. Tie sú výnimočné najmä pre svoj originálny dizajn a mäkké čalúnenie, ktorým je obalená celá konštrukcia. Čalúnené postele patria medzi najlepší výber a to vďaka veľkému úložnému priestoru a matracu, ktorým mnoho krát disponujú. Pokiaľ sa rozhodnete pre čalúnené postele, v druhom kroku je dôležité si vybrať si rozmer postele. Ak hľadáte posteľ pre pár, vhodnou je čalúnená posteľ 180 x 200 či posteľ 200 x 200 cm. Pre jednotlivcov je ideálnou čalúnená posteľ 140 x 200 cm. Oproti štandardnej veľkosti 90 x 200, je tento rozmer komfortnejší pre mladšiu aj staršiu generáciu.

Čalúnená posteľ s úložným priestorom

Pred kúpou postele pouvažujte o tom, či potrebujete v posteli úložný priestor. Čalúnená posteľ s úložným priestorom je vhodná do malých aj veľkých spální. Úložný priestor sa v mnoho prípadoch nachádza pod zabudovaným matracom. Využiť ho môžete práve na uskladnenie vankúšov, obliečok, posteľnej bielizne či sezónnych vecí, ktoré práve nepoužívate. Dostanete sa k nemu pomocou látkovej úchytky. V neposlednom rade sa zamerajte na dizajn a odtieň postele. Vyberte si zo širokej škály odtieňov čalúnenia. Ste zástancami elegancie či extravagancie? Čalúnené postele ponúkajú mnoho odtieňov, ktoré ulahodia aj náročným užívateľom.

Rozmer a dĺžka postele sú dôležité

Pri výbere postele nezabudnite ani na jej dĺžku. Ideálna je dĺžka postele, ktorá sa rovná výške človeka plus 20 cm. Dôležitou súčasťou je aj matrac. Pokiaľ ste si vybrali čalúnenú posteľ bez matraca, je len na vás, aký typ si do postele vložíte. Kvalitný matrac sa postará o komfortný spánok bez bolesti. Vždy sa pozerajte najmä na tvrdosť matraca, materiál, rozmer, zdravotné ťažkosti či váhu zákazníka. Prečítajte si: Ako vybrať správny matrac do postele? Čalúnené postele nikdy nevyjdú z módy. Sú veľmi ľahko kombinovateľné s každým nábytkom a priestorom. Rôzne typy čalúnenia s moderným aj klasickým prešívaním robia z postele presne to čo má mať – znásobujú na nej eleganciu, funkčnosť, praktickosť a dizajn. Čalúnená posteľ sa postará o príjemný vzhľad vašej spálne a navyše – poskytne maximálny komfort cez deň aj v noci.

Publikované: 22. 08. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková