Na čo využijete šijacie stroje?

Prvým krokem je úprava oblečenie. Čo následuje?

Úprava oblečenie

Nedobre padnúci strih, fľaky, dierky, alebo nudné kúsky oblečenia, už dnes neznamenajú, že sa musíte všetkého oblečenia zbaviť a ihneď nakúpiť nové. Využitie šijacích strojov vás môže príjemne prekvapiť. So šijacím strojom môžete zamaskovať akékoľvek zničenie odevov, napríklad vytvorením jemnej nášivky. Dlhé detské nohavice vám pomôže upraviť coverlock, ktorý ako jediný vie tzv. prádlový steh, ktorý môžete poznať napríklad z okrajov rukávov. Jeho výhodou je, že vďaka jeho stehu môžete skrátené nohavice postupne predlžovať zároveň s tým, ako vaše dieťa porastie.

Dekorácie nielen detských izieb

Nájsť vhodné látkové dekorácie domov, už dnes býva celkom zložité. Obchody chrlia stovky kusov dekorácií, ktoré nájdete u každého doma. Ak sa však chcete líšiť, nie je nič jednoduchšie ako použiť overlock. Jeho využitie nájdete nielen v úprave a šití oblečenia, ale môže vám poslúžiť na výrobu obliečky alebo povlakov na dekoračné vankúšiky. Výroba originálnych doplnkov do detských izieb je dnes veľmi moderná. Výber farieb, motívov a materiálov je len a len na vás a vašich deťoch. Ak však chcete mať doma naozaj jedinečné kúsky, iste využijete rezací ploter. Dokáže Vám z rôznych materiálov vyrezať vami zvolený motív. Niektoré plotre obsahujú ponuku s designmi, rôznymi druhmi abecedy a pokiaľ vás nič z ponuky nezaujme, môžete si vytvoriť aj svoj úplne jedinečný dizajn. Výber materiálov a ich následné využitie už je len na vašej predstavivosti.

Praktické veci do domácnosti

Nielen pre seba, ale aj ako darček môžete vytvoriť plno praktických vecí. Do kuchyne určite využijete kuchynské rukavice alebo utierky, ktoré môžete oživiť jemnou výšivkou, s ktorou vám pomôže šijací stroj. Dokážete s ním vytvoriť aj nášivky obľúbených hrdinov vašich detí, ktorými môžete ozdobiť napríklad vreckáre, batohy, alebo napríklad látkové peračníky. Originálnymi motívmi hrdinov sa deti vždy pochvália rady.

Publikované: 06. 05. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková