Aká je ideálna školská taška pre žiaka?

Výber školskej tašky je pre rodiča častokrát poriadne náročný. Na rozhodnutí by malo mať svoje slovo aj vaše dieťa. Dôležité však je, aby školský batoh spĺňal všetky požiadavky aj po zdravotnej stránke. Ako by mala vyzerať ideálna školská taška pre žiaka? Prinášame vám stručný prehľad! Dôležitým kritériom pri výbere batohu je ideálna veľkosť. Školské tašky by mali zodpovedať výške vášho dieťaťa. Musia priliehať na všetky časti chrbtovej oblasti a žiak by sa mal cítiť pri nosení batohu komfortne.

Dizajn školskej tašky

Školské batohy by mali spĺňať svoju funkciu po praktickej ale aj estetickej stránke. To znamená, že by sa mal batoh niečím špeciálnym od ostatných odlišovať. Školské tašky pre prvákov sú originálne a deti si ich ihneď zamilujú. Česko – slovenská firma STIL sa špecializuje na výrobu školských batohov. Za sebou už majú dlhoročnú prax, počas ktorej si osvojili mnohé skúsenosti. Táto spoločnosť je známa aj tým, že svoje produkty vyvíjajú pod dohľadom lekárov, a tak je to ideálna voľba aj po zdravotnej stránke.

Nezabúdajte na reflexné prvky

Súčasťou školského vybavenia dieťaťa by mali byť výrazné reflexné prvky. Spoločnosť STIL vyrába nielen školské tašky pre tretiakov, ale aj školské tašky pre piatakov a prvákov. Na všetkých týchto produktoch sú reflexné prvky súčasťou. Poprípade si ich máte možnosť na školské batohy dokúpiť.

Aktovka alebo batoh?

Pri kúpe tašky pre prváčika je dôležité rozhodnutie medzi aktovkou a batohom. Ktoré je pre žiaka ideálnejšie? Školské aktovky vynikajú tým, že sú majú jedno vrecko, kde dieťa všetko jednoducho nájde. Výhodou tiež je, že sú stabilnejšie a prinášajú nenáročnú manipuláciu. Školské batohy sú menej náročné na údržbu a môžete ich na rozdiel od aktovky oprať v práčke. Sú priestrannejšie a vaše dieťa sa, vďaka tomu, zbalí ľahšie. Čo sa týka pevného dna a stability, to sa vyrovná v tomto prípade aktovke.

Publikované: 20. 06. 2021

Kategória: Lifestyle

Autor: Denisa Koudelková