Oblečte si dámske oblečenie, ktoré vylepšuje postavu

S príchodom jarných mesiacov je ideálne urobiť čistku vo svojom šatníku. Určite presne viete, v ktorých kúskoch sa necítite dobre a nesadnú vám. Tie nekompromisne vyhoďte a uvoľnené miesto v skrini doplňte kúskami, ktoré zlepšia vašu postavu – bez diét aj bodyformingu.

Bruško schovajú mikinové šaty

Dámske šaty v podobe väčšej, tzv. oversized mikiny, sú veľkým jarným hitom. Nosia sa s opaskom, k trendovým teniskám, ktoré túto sezónu môžu byť na platforme. Vďaka tomu nám predĺžia postavu, čo sa pri tomto strihu šiat určite hodí. A čo je na mikinových šatách najúžasnejšie? Predovšetkým voľnosť, ktorú nám dávajú. Už žiadne nepohodlné sťahovanie bruška, kedykoľvek sa niekto pozerá. Vypadáme štíhle aj bez toho.

Postavu nám vyformujú naberané šaty

Potrebujete pridať objem na prsiach? Alebo pekne zaguľatiť zadoček a boky? Tak to už ste si všimli, že je to v móde. Nemusíte však preto začať „luxovať chladničku“. Kúpte si len správne šaty, ktoré sú naberané či riasené v partiách, ktorých objem chcete zväčšiť.

Postavu predĺžia minišaty s opätkami

Ak máte nižšiu postavu a krátke nohy, nenoste sukne cez kolená, ani cez lýtka, Menej vadia maxi šaty. Ideálnymi sú však kratšie strihy šiat a sukní, nad kolená, ktoré si obujete trebárs s vysokými úzkymi čižmami na opätku, alebo teraz na jar s lodičkami. Opätok ale potrebujete. Mal by byť skôr ihlový, ako široký či s platformou.

Nohy predĺži aj vysoký pás

To je aktuálne hlavne pri výbere nohavíc. Rozhodne zabudnite na bokovky a vyberte si užšie strihy nohavíc s vysokým pásom. Ak ich ešte nakombinujete s opätkami, dokážete nohy predĺžiť o pekných pár centimetrov. Do týchto nohavíc si zadovážte košeľové body. Inak vám môže blúzka zastrčená do nohavíc deformovať tvar bokov aj zadných partií.

A čo našu postavu omladí?

Trebárs šaty či mikiny s trošku infantilnými motívmi nášho detstva. Dámske oblečenie z Fashionmafia.sk nás omladí obľúbeným motívom myšky Minnie. Má to jediný problém. Ak máme dcéru, rýchlo nás o tieto šaty pripraví.

Publikované: 13. 03. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková