Prečo sa angličtina online stáva populárna

Zvažujete, či sa vám oplatí investovať čas a peniaze do učenia? Zisťujete, či je angličtina online správnou voľbou? Prečo sa tento jazyk vlastne ľudia tak veľa učia? Napriek tomu, že angličtina medzi najpoužívanejšie a najrozšírenejšie jazyky a že najväčšie množstvo prekladov sa realizuje práve do a z angličtiny, ani tento jazyk tu nie je od počiatku sveta v rovnakej ustálenej podobe. I on si prešiel svojím historickým vývojom. Na území, ktoré dnes poznáme pod súhrnným názvom Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, to v dávnych časoch nebola žiadna pohodová idylka. V tej oblasti sa používali bretónske jazyky. A potom sa cez krajinu prehnali germánske kočovné kmene, ktoré priniesli so sebou svoj jazyk dodnes nazývaný stará angličtina. Tento pôvodný jazyk neskôr začali ovplyvňovať kmene Vikingov a ich nórčina, ktorá jazyk zjednodušila. Potom zasa normančina, ktorá angličtinu spravila prepracovanejšou, uhladenejšou a distingvovanejšou. Kresťanstvo do starej angličtiny zasa prinieslo množstvo latinských a gréckych slovíčok. Tak sa vďaka rôznym vplyvom a svojej schopnosti absorbovať slová z iných krajín a kultúr stala angličtina jedným z najflexibilnejších a najkomplexnejších jazykov na svete. To je jeden z dôvodov, prečo sa učiť anglický jazyk.

Angličtina online vám zabezpečí výhody aj mimo jazykových znalostí

Ľudia majú rôzne záľuby. Medzi koníčky patrí aj učenie sa. Či už sa budete učiť angličtinu online alebo čokoľvek iné, učenie je mimoriadne prospešná záľuba. Človek si trénuje pamäť, nasáva nové informácie, rozširuje si obzory, dopĺňa a zvyšuje si vzdelanie. Učením sa a rôznymi pamäťovými cvičeniami a technikami si dokonca utužujeme zdravie a môžeme sami sebe pripraviť relatívne pokojnú starobu bez výpadkov pamäti a stareckej demencie. Ľudia sa učia kadečo, nemusia to byť len cudzie jazyky. Niekto si vrýva do pamäti kompletné telefónne zoznamy s menami i číslami, iný hlavné mestá všetkých štátov na svete. Nie je však nič lepšie a zmysluplnejšie, než sa učiť jeden zo svetových jazykov. Je to prosté.
Okrem už spomínaných výhod máte vďaka cudzím jazykom k dispozícii nástroj, ktorým sa dorozumiete v podstate všade. Ak si, samozrejme, nezvolíte mandarínsku čínštinu, ktorá je síce najrozšírenejším jazykom na svete, ale zatiaľ sa vo veľkom nepoužíva ani v cestovnou ruchu, ani v diplomatickom styku. Ak si však vyberiete angličtinu, máte takmer isto vyhrané.

Publikované: 17. 11. 2020

Kategória: Super tipy

Autor: Denisa Koudelková