Reflexné bundy: Keď potrebujete byť vidieť

Bundy v reflexných farbách a s reflexnými prvkami vedia ochrániť to najdôležitejšie, čo máme: život a zdravie. Nie sú to len pracovné odevy pre zamestnancov komunálnych služieb. Nachádzajú uplatnenie v mnohých ďalších oblastiach, a dokonca aj v súkromných šatníkov. Predovšetkým u cyklistov. Veď byť vidieť, znamená často prežiť. Takzvané Hi-Vis reflexné bundy sa dnes používajú pri celej škále činností spojenej s pobytom v exteriéri, kde existuje nebezpečenstvo stretu s vlakom alebo automobilom, teda kde potrebujeme byť vidieť. Reflexná farba zviditeľňuje pri priaznivej viditeľnosti za svetla, reflexné plochy svietia v noci, akonáhle sa na ne zasvieti svetlo. Tieto ochranné pracovné odevy sa dnes využívajú u cestárov, železničiarov, stavbárov, u pracovníkov v skladoch, majú ich bezpečnostné zložky a celá rada ďalších profesií.

Dobre sediace strihy reflexných búnd si zamilovali aj športovci

Ak sa venujeme športu, kde potrebujeme byť vidieť, je pre nás reflexné oblečenie taktiež nevyhnutnosťou. Odevy na mieru konkrétnym športom sú často predražené, alebo nemajú tie vlastnosti, aké by sme od nich očakávali. Preto často športovci siahnu po Hi-Vis reflexných bundách z oblasti pracovných odevov. Poďte sa na niektoré pozrieť.

Softshellové, fleecové a zimné bundy v reflexných farbách a s reflexnými lemovkami

Perfektné reflexné funkční bundy dodáva napríklad Červa. Softshellová bunda KNOXFIELD HI-VIS je funkčná bunda s TPU membránou. Má vodný stĺpec až 10 000 mmm a priedušnosť 4000 g/m2/24 hodín, čo odpovedá tým najkvalitnejším outdoor odevom. Stále vám vadí, že táto bunda vyzerá ako odev technických služieb? Tak siahnite po inej – po modeli KNOXFIELD PRINTED. Opäť ide o softshell bundu v oranžovej, červenej, alebo v žltej farbe, s TPU membránou. Má vodný stĺpec 8000 mmm a priedušnosť 4000 g/m2/24 hodín. Kúpite ju vo veľkostiach XS až 3XL a vyzerá veľmi módne. KNOXFIELD HI-VIS bundy ponúka Červa i z fleece. Samotnú kategóriu tvoria zimné bundy. Zaujímavou je napríklad bunda CASTOR 725Z HI-VIS, prešívaná zimná bunda s fleece podšívkou. Tá neurazí ani na lyžiarskom svahu a budete v nej perfektne viditeľnými. Všetky tieto bundy a ďalšie reflexné odevy kúpite v e-shope Abtex.sk.

Publikované: 24. 08. 2019

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková