Správy o koronavíruse a kúpe vášho automobilu - čo by ste mali vedieť

Zdravie je najdôležitejšie. V časoch celosvetovej pandémie ochorenia COVID-19 sa situácii museli prispôsobiť aj automobilky a predajcovia áut, či zákazníci pri kúpe automobilu. Zatiaľ čo kamenné predajne zostávajú zatvorené, nákup automobilov sa realizuje cez internetový predaj.

Trend pri kúpe a predaji automobilov pred Coronou

Už v čase pred vypuknutím celosvetovej pandémie bol trend zreteľne viditeľný. Spotrebitelia čoraz viac vyhľadávali automobily online.

Ešte skôr ako zákazník navštívil predajnu automobilov, už presne vedel, že chce napríklad konkrétny model Opel Astra kvôli veľkorysému väčšiemu vnútornému priestoru a modernému dizajnu.

Alebo sa zákazník potreboval uistiť, že sa rozhoduje správne, ak uvažuje nad Opel Crossland versus Opel Grandland v tej ktorej verzii a čo by malo vozidlo v konkrétnej výbave približne stáť. Všetko už bolo pripravené. Bolo treba len kúpiť.

Strach z nákazy – úplne nový predaj

Pretože zákazníci v dnešnej dobe počas pandémie majú neustále veľké obavy o zdravie, je stále viac preferovaný nákupný proces typu „end-to-end“ ako osobný predaj áut.

Teraz sa autá nakupujú online kliknutím na ponuku cez internet a tento trend sa neustále zvyšuje. Vysnívané auto vám tak v niektorých prípadoch môže byť doručené priamo až pred dvere, bez toho aby ste opustilo váš byt alebo dom.

V súčasnosti má napríklad Opel k dispozícii viac ako 800 vozidiel, ktoré sú pre vás okamžite k dispozícii na odber.

Kúpte si Opel ihneď online

Vyberte si z ponuky viac ako 800 vozidiel cez internetový portál z pohodlia vašej obývačky. Vyplňte objednávkový formulár, vozidlo bude následne rezervované. A predajca vám nové uhradené vozidlo Opel zakúpené online dovezie priamo k vám domov.

Nakupovanie a predaj vozidiel sa v čase korona krízy tiež prispôsobuje a nebolo nikdy tak flexibilné ako teraz online nákupom prostredníctvom internetového portálu.

Publikované: 04. 04. 2021

Kategória: Super tipy

Autor: Denisa Koudelková