Bývate často chorí? Toto je najlepšia prevencia ochorení!

Ak ste často chorí, pravdepodobne máte výrazne zníženú imunitu. Mali by ste to ihneď napraviť, pretože to rozhodne nie je dobré. Imunitný systém je špecifický, u každého človeka odlišný a je potrebné sa oňho dôkladne starať. My vám prinášame tipy a odporúčania v prípade, že sa chcete čo najviac vyhnúť ochoreniam.

Pravdepodobne ste už zažili situáciu, kedy ste boli chorí a po dlho očakávanom uzdravení prišla ďalšia choroba. Je to veľmi únavné a niet sa čomu čudovať, keď sa vám jednoducho do ničoho nechce. Preto sme si pre vás pripravili účinné odporúčania, ako bojovať s častými chorobami a ako sa im čo najefektívnejšie vyhnúť. Ide o jednoduché riešenia, ktorými sa, samozrejme, môžete inšpirovať aj vy.

Výživové doplnky sú skvelá voľba

Ak ešte neužívate žiadne výživové doplnky, mali by ste začať. Ide totiž o prípravky, ktoré sú vyrobené tak, aby podporili váš imunitný systém. Samozrejme, nie všetky sú tak účinné, ako sa o nich hovorí. Prihliadať by ste tak mali najmä na ich zloženie a účinky. Výborným riešením je v tomto prípade Vápnik z mora. Ide o výživový doplnok od českého výrobca Naturvita, ktorý je obohatený aj o vitamín D3. Jeho užívanie je veľmi jednoduché a určite si ho zamilujete aj vy. Nezabúdajte však na to, že ak chcete dosiahnuť jedinečné účinky, mali by ste užívať tento doplnok dlhodobo a pravidelne.

Dajte si záležať na strave

Imunitný systém podporíte aj takým spôsobom, že budete konzumovať čo najzdravšie jedlá. Váš tanier by mal byť čo najpestrejší a mal by obsahovať vitamíny, minerály, živiny a tiež vlákninu. Nezabúdajte ani na dostatočný príjem bielkovín, ktoré sú pre zdravie nevyhnutné. Pravidelne sa hýbte a dodržujte aspoň minimálny počet krokov za deň. Uvidíte, že vaše zdravie sa určite zlepší.

Ak cítite, že by ste mali vyhľadať lekára, neváhajte. Za oslabenou imunitou totiž môžu byť aj iné, pridružené ochorenia.


Publikované: 14. 02. 2023 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková