Úspešná kariéra vďaka štúdiu MBA

Premýšľate nad tým, že by ste si rozšírili svoje vzdelanie a tým nakopli rozvoj svojej kariéry? Možno ste začali uvažovať o získaní titulu MBA, vďaka ktorému by ste si moli splniť svoje kariérne plány, napríklad stať sa úspešnou podnikateľkou či manažérkou. Možno vás odrádzajú dogmy, že tento titul je najmä pre mužov. Ak áno, prosíme vás, aby ste premýšľali progresívnejšie a túto myšlienku hneď nezamietli.

Výhody žien

Mnohé ženy sú dobré v matematike a ani si to neuvedomujú. Veď sa len pozrite, koľko žien nájdete v ekonomickom oddelení. Ďalšou výhodou žien je, že majú sklon k perfekcionizmu. Snažia sa veci dotiahnuť do konca. Neurovedci objavili dôkazy, ktoré naznačujú, že keď je vyvíjaný tlak na ženy, vykazujú jedinečnú silu pri rozhodovaní. A rozhodovanie je dôležité nielen v podnikateľskom prostredí, ale aj v živote.

MBA a lepšie pracovné príležitosti

Absolventi MBA majú vzhľadom na svoju kvalifikáciu vyššie šance na získanie a udržanie vysokej riadiacej funkcie. Odhaduje sa, že 70 % absolventov MBA na celom svete pracujú ako vedúci pracovníci alebo riaditelia spoločností. Tento typ pozície prináša vyšší plat, ale samozrejme aj vyššiu zodpovednosť.

Štúdium na ESBM

Aby ste získali kvalitné štúdium MBA, nemusíte vycestovať do zahraničia ani opustiť svoju terajšiu prácu. Výučba na ESBM je akreditovaná prestížnymi zahraničnými asociáciami a organizáciami, ktoré dávajú pozor na kvalitu vzdelávacích programov, lektorov, výučby a celej inštitúcie. Štúdium trvá v priemere 1 rok. Moderný e-learning vám poskytne všetky potrebné materiály. Inštitúcia ponúka  kombináciu on-line štúdia s interaktívnymi seminármi. Prostredníctvom tohto typu štúdia sa zoznámite a komunikujete relevantným spôsobom s kolegami, profesormi a učiteľmi, ktorí majú veľké praktické skúsenosti. V neposlednom rade získate prístup k rozsiahlej sieti kontaktov. Táto rozsiahla obchodná sieť sa vám môže vyplatiť počas celej vašej kariéry, vďaka čomu sa stanete príjemcom všetkých relevantných informácií z terénu z prvej ruky. Vďaka tejto forme štúdia môžete zostať naďalej pracovať vo svojom súčasnom zamestnaní, aby ste nestratili svoj príjem. Štúdium je vhodné aj pre mamičky na materskej dovolenke alebo ženy, ktoré sa starajú o svoje rodiny. Prieskumy ukazujú, že o kurz MBA sa zaujíma čoraz viac žien.

Publikované: 14. 04. 2020

Kategória: Lifestyle

Autor: Denisa Koudelková