Otázky, ktoré sa páni hanbia o pánskej spodnej bielizni opýtať

Väčšina mužov nosí rovnaký štýl spodnej bielizne už od strednej školy. Ide o zvyk? Alebo sa väčšina pánov cíti trápne a nechce nikomu podobnú otázku položiť? Jasné, nejde o tému, ktorú ledabolo nadhodíte počas toho, ako s kamarátmi hráte poker. Čo by ste teda mali o pánskej spodnej bielizni vedieť?

Aký je najlepší štýl spodnej bielizne?

Najbežnejšie štýly sú pánske trenírky, boxerky a slipy. A najlepšie bez pochýb mužom sedia pánske boxerky. Boxerky poskytujú skvelú podporu a sú ideálnou voľbou na nosenie pod akýmkoľvek odevom. Tento štýl spodnej bielizne je najlepší aj pre atletické a fyzické aktivity. Váš výber spodnej bielizne by mal záležať aj na type oblečenia, ktoré nosíte.

Ako často by ste si mali prať pánsku spodnú bielizeň?

Odpoveď je jednoduchá - keď je špinavá. Po fyzickej aktivite alebo namáhavom cvičení v posilňovni by ste si spodnú bielizeň mali vymeniť. Ak nešportujete, meňte si spodnú bielizeň raz denne. Špinavá spodná bielizeň totiž nie je pohodlná ani atraktívna.

Koľko kusov spodnej bielizne by mal muž vlastniť?

Ak spodnú bielizeň periete aspoň raz týždenne, potrebujete minimálne 14 kusov. Kus pre každý deň v týždni a plus niečo navyše, keby ste si trenírky alebo boxerky museli vymeniť dvakrát za deň – napríklad kvôli športu. Pokiaľ vynakladáte fyzickú aktivitu často, kúpte si niekoľko kusov spodnej bielizne navyše.

Aký je najlepší materiál pre spodnú bielizeň?

Jedným z najnáročnejších aspektov nákupu spodnej bielizne je výber vhodnej tkaniny. Pánska spodná bielizeň je k dispozícii v rôznych materiáloch, vrátane nylonu, bavlny, hodvábu či spandexu. Nákup správneho materiálu závisí od vašich požiadaviek. Na pamäti by ste mali mať skutočnosť, že spodná bielizeň by mala byť priedušná a elastická. Kvalitná spodná bielizeň by sa tiež nemala po niekoľkých mesiacoch nosenia deformovať. Dôležitým parametrom je teda aj jej životnosť. Bavlna – je osvedčená tkanina, ktorá poskytne vašim intímnym partiám pohodlie. Je tiež priedušná, aj preto je vhodná na letné aj zimné mesiace. Jej vlastnosti sú zväčša doplnené zmesou elastickej látky, ktorá jej umožňuje natiahnuť sa a poskytnúť tak väčší komfort svojmu nositeľovi. Bavlnená spodná bielizeň je aj pomerne lacná a pri správnej údržbe a čistení vám vydrží dlhú dobu.

Publikované: 01. 08. 2019

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková