Mačací pazúr (Vilcacora): Peruánsky zázrak z Amazónie

Mačací pazúr, známy tiež ako vilcacora, je posvätnou rastlinou Inkov, ktorá si získala renomé pre svoje mnohostranné liečivé vlastnosti. Táto popínavá liana rastie v dažďových pralesoch Amazónie, dosahuje výšku až 30 metrov a je považovaná za jednu z najznámejších liečivých rastlín pochádzajúcich z peruánskych Ánd.

Čo je to Mačací pazúr?

Názov Mačacie pazúr je odvodený od španielskeho "Una de gato", čo v preklade znamená práve Mačací pazúr. Tento názov odkazuje na tŕne, ktorými sa výhonky rastliny prichytávajú na okolitý porast, vďaka čomu ide o popínavú drevitú lianu. Vilcacora je cenená predovšetkým pre obsah radu dôležitých alkaloidov, ktoré sa nachádzajú predovšetkým v kôre.

Na čo sa používa Vilcacora?

Táto peruánska rastlina má široké spektrum využitia v liečiteľstve a podporuje boj proti mnohým chorobám. Vilcacora je známa svojimi vlastnosťami, ktoré napomáhajú v boji proti ranám, zápalu, reumatizmu, žalúdočným vredom a je dokonca uvádzaná ako podporný prostriedok v liečbe ochorení spôsobených parazitmi, ako sú virózy, mykózy a kandidózy. Má tiež povesť v posilňovaní imunitného systému a pôsobení ako vynikajúci antioxidant.

Mačací pazúr v doplnku stravy

Tablety od českej firmy Naturvita obsahujú sušenú drvenú kôru rastliny, známu tiež pod latinským názvom Uncaria tomentosa, čo je práve Vilcacora. Každá tableta obsahuje 333 mg tejto cennej rastliny.

Odporúčané dávkovanie

Pre optimálnu efektivitu odporúča sa užívať 3 tablety denne. Toto odporúčanie je založené na dlhoročných tradíciách užívania tejto rastliny v liečiteľstve a je prispôsobené potrebám moderného človeka.

Pokiaľ teda hľadáte prírodný doplnok stravy pre posilnenie imunitného systému a podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu, Vilcacora od Naturvita môže byť skvelou voľbou. Zároveň si môžete užiť výhody tejto peruánskej rastliny, ktorá je tradične známa pre svoje mnohostranné liečivé účinky.


Publikované: 04. 12. 2023 / Aktualizované: 05. 12. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Jana Tomanová