Aj na Veľkú noc môžete jesť zdravo. Poradíme, ako na to

V priebehu roka sa oslavuje hneď niekoľko sviatkov, pričom jedným z nich je aj Veľká noc. Chystáte rôzne pochúťky, ktorými pohostíte návštevy, ale určite vaše neposlušné ruky tiež siahnu po sladkosti. Pritom aj taký deň, ako je Veľká noc, sa dá stráviť v zdravom štýle. Začnite chudnúť, ale zároveň si neodopierajte lahôdky, pretože maškrtiť môžete aj zdravo.

Jednoduché čokoládové guľôčky

Zabudnite na klasické čokoládové maškrty, ktoré bežne kúpite v obchode, pretože s nimi by váha len rástla a rástla. Akonáhle vyskúšate zdravé čokoládové guľôčky, nebudete chcieť nič iné. Postačí vám 100 gramov mletých hrozienok, 100 gramov slnečnicových semienok, 100 gramov minimálne 80% čokolády a kokos na obalenie. Semienka spoločne s hrozienkami pomeľte, pridajte k nim rozpustenú čokoládu a všetko dohromady zmiešajte. Potom malou lyžičkou naberte sústo, obaľte ho v kokose a vytvarujte z neho guľôčku. Pochutí si zaručene aj návšteva.

Buchta z repy

Pokiaľ na Veľkú noc čakáte viac návštev, tak ešte upečte buchtu z repy. Potrebujete 250 gramov repy, 1 lyžicu prášku zo sušených lístkov stévie, 2 vajcia, 125 gramov rozpusteného masla, 200 gramov polohrubej špaldovej múky, 60 gramov vlašských orechov, 50 gramov hrozienok a 1 lyžičku prášku do pečiva. Najprv si predhrejte rúru na 160 ° C. Vezmite si ideálne guľatú formu s priemerom 23 centimetrov, dajte do nej papier na pečenie. Vezmite repu, nastrúhajte ju nahrubo, rovnako tak nasekajte orechy. Vajcia ušľahajte so stévií, pridajte maslo, múku a prášok do pečiva. Záverom pridajte tiež nastrúhanú repu s orechmi a hrozienkami. Potom zmes vlejte do formy a pečte približne 45 minút. Pokiaľ chcete viac zdravých receptov, pozrite sa na webovú stránku https://www.naturhouse.sk/recept .

S poradcom je chudnutie jedna radosť

V prípade, že nemáte vôbec pevnú vôľu, čo sa chudnutie týka, bojíte sa tiež jo-jo efektu, je lepšie ísť do tohto životného rozhodnutia s nejakým parťákom, a tým sa môže stať výživový poradca. Chudnutie s poradcom má jednu hlavnú výhodu - ste neustále pod kontrolou, teda si sami v mozgu nastavíte, že musíte jesť zdravo.

Publikované: 15. 04. 2019

Kategória: Super tipy

Autor: Denisa Koudelková