Aký odev je na pohovor ten pravý, ak sú vonku vysoké horúčavy?

Zaujať na pohovore môžete rôznymi spôsobmi a prostriedkami. Jednou z veľkých výziev, a pre dámy špeciálne, je vhodne zvolené oblečenie. Aj to môže ovplyvniť prvý dojem a vaše šance na úspech. Ktorý model z vášho šatníka je ale ten pravý, ak sú vonku vysoké horúčavy? Pokúsime sa vám s tým poradiť a ideálne oblečenie na pohovor zladiť.

Vhodný odev na letný pohovor

Oblečenie musí byť vždy čisté a vyžehlené. Ak sa na miesto rozhovoru dostanete verejnou dopravou, doplňte kabelku kefou, pomocou ktorej sa môžete rýchlo zbaviť prachu alebo špiny. Neberte si žiadne „vzdorné“ oblečenie - hlboký výstrih, nohavice s nízkym pásom, topy, ktoré odhaľujú brucho, roztrhané džínsy a minisukne! Vyberte si pekné letné šaty, ktorými určite nič nepokazíte.

Nezabudnite na manikúru

Skontrolujte, ako vyzerajú aj vaše nechty. Mali by byť prijateľnej dĺžky, natreté pastelovými alebo priehľadnými farbami laku. Zabudnite na nečistoty pod nechtami. Aj keď je to detail, môže rozhodnúť o vašom postupe vyššie.

Slušivý účes

Čisté vlasy by mali byť upravené v elegantnom účese, ako je napríklad drdol alebo cop. Ak používate lak alebo penu, uistite sa, že aplikované množstvo nespôsobí zašpinenie vlasov, v opačnom prípade bude potrebné ich znova umyť a na to nemusíte mať práve čas.

Nenápadný parfum

Vôňa by mala byť jemná, pretože silné arómy sú veľmi rušivé a nie všetci ich môžu vnímať tak pozitívne, ako vy.

Jemné líčenie

Musí byť prirodzené a elegantné. Také, aby ste ním ukázali, že ste predovšetkým žena, ktorá vie, ako sa o seba postarať.

Pekné a čisté topánky sú základ

Rovnako ako oblečenie, by mala byť čistá a slušivá aj obuv. To ale neznamená, že by ste si mali dať úplne nové topánky, ktoré vám môžu spôsobiť nepohodlie a počas rozhovoru vás rozptyľovať. Ak si vyberáte otvorené modely obľúbených topánok, dbajte na pedikúru. Ako jemný doplnok sú vhodné aj tenké retiazky, malé náušnice, hodinky, prsteň alebo nenápadná brošňa. V jednoduchosti je predsa vždy krása.

Publikované: 30. 06. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková