Ako vyčistiť sedačku?

Každý z nás to pozná. Na sedačku sa nám vyleje víno, deti ju zašpinia, poprípade si na ňu ľahne náš domáci miláčik, ktorý sa práve vyváľal v blate. To nikoho, samozrejme, nepoteší. Potom nastúpi dilema, čo robiť s fľakom na sedačke? My vám prinášame tipy, ako rýchlo a efektívne vyčistiť sedačku. Sedačka je súčasťou každej domácnosti. Keďže ide o investíciu na pár rokov, je potrebné sa o túto časť nábytku poriadne starať. Čistenie je potrebné minimálne raz do roka. Ako na to?

Prostriedky na čistenie

Možno si väčšina z vás myslí, že na čistenie sedačky postačí navlhčená handra a čistiaci prostriedok. Nie vždy to však zaberá. Sedacie súpravy dnes nájdeme na trhu v rôznych podobách, práve preto záleží najmä od materiálu. Vo všeobecnosti však na všetky druhy materiálu zaberá špeciálny vysávač. Obsahuje zásobník vody, kde je aj čistiaci prostriedok. Vďaka tomuto prostriedku vyčistíte sedačku rýchlo a účinne. Ďalšou možnosťou je sprej. Po nanesení sa vytvorí pena, ktorá sa spojí so špinou, a to sa následne utrie. V prípade, že máte poťah na sedačku aj pre vás máme riešenie. V takejto situácii je najlepšie poťah na sedaciu súpravu odopnúť, vyprať a následne nasadiť naspäť. Ide o skutočne najjednoduchšie riešenie. Vopred sa však informujte, na koľkých stupňoch budete poťah prať.

Čo s koženou sedačkou?

Na rad sa dostáva otázka ako vyčistiť koženú sedačku? Aj napriek tomu, že si mnohí nad tým lámu hlavu, vôbec to nie je také zložité. Postačí vám len kvalitná vlhká handrička, hubka a slabý roztok z mydla. Táto kombinácia vytvorí doslova zázraky a vďaka tomu bude vaša sedačka žiariť od čistoty. Vždy si však zistite, aký prípravok je vhodný na materiál, akým je koža. V niektorých prípadoch by mohlo totiž dôjsť k zbytočnému poškodeniu povrchu sedacej súpravy. Veríme, že sme vás našimi tipmi inšpirovali. Ak hľadáte kvalitné sedacie súpravy, neváhajte navštíviť eshop Poddomov, kde nájdete skutočne širokú škálu týchto produktov!

Publikované: 15. 08. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková