Glamour štýl a jeho elementy

Ak ste fanúšikom všetkého pekného, luxusného a všeobecne extravagantného, glamour štýl môže byť pre vás ideálny. Tento štýl začína tradičným vzhľadom a pridáva šmrnc prostredníctvom množstva ozdobných detailov, ktorými vytvára ohromujúci, trblietavý, všade okolo elegantný vzhľad. Ak vás glamor štýl zaujal, tu je niekoľko tipov, ako ho zaviesť do vášho domova.

Začnite nábytkom

Ak chcete predviesť nejaký glam štýl, začnite s nábytkom. Každý kúsok nábytku by mal niečo vypovedať. Vaša pohovka by mala byť v zásade vyrobená z mäkkého materiálu s luxusnou farbou, ako je svieža biela alebo tmavá čierna. Mala by mať pozoruhodné detaily, ako sú všívané gombíky a elegantné rolovacie ramená. Pre glamour štýl sú typické zamatové kreslá. Každá položka má výraznú textúrnu a vizuálnu kvalitu, či už je zamatová, lesklá alebo chlpatá.

Podlaha

Glam štýl je o triede a elegancii. Tmavá, vrstvená drevená podlahová krytina je tá správna cesta. Glam štýl pritiahnete do vášho interiéru aj pomocou plyšového koberca vhodného na zaborenie nôh, keď budete relaxovať na pohovke.

Vyberajte organické materiály, konkrétne vlnu. Tkaniny s vysokým vlasom vytvárajú plyšový povrch a honosný vzhľad. Môžete použiť koberce od steny k stene alebo môžete použiť kusové koberce.

Osvetlenie

Žiadané sú tlmené farby s výraznými akcentmi rovnako ako zrkadlové povrchové úpravy nábytku. Efektívne umiestnenie svetelných zdrojov môže výrazne zlepšiť odrážavosť a vzhľad vašich ohniskových prvkov.

Neutrálne farby a zaujímavé vzory

Glam štýl nie je o jasných farebných schémach. V skutočnosti sú farebné palety glamour štýlu celkom neutrálne, pričom biela, krémová, sivá, čierna, zlatá a strieborná sú pre tento štýl najlepšie. To však neznamená, že váš dekor musí byť nudný, pretože glam štýl spája neutrálne farby s jedinečnými vzormi, ktoré skutočne priťahujú pozornosť.

Ako východiskový bod sa rozhodnite pre atmosféru, ktorú chcete navodiť - priestrannú a vzdušnú alebo náladovú a tajomnú? Prvá sa prikláňa k svetlej farebnej schéme, ako je pieskovo hnedá, biela a zlatá. Zatiaľ čo druhá sa hodí k tmavej palete, napr. tmavošedá, baklažánová a leštená strieborná. Aj do miestnosti ako je kúpeľňa môžete navodiť glamour štýl pomocou výrazných zrkadiel a pomôžu vám aj kúpeľňové koberce v smaragdovej farbe, ktoré sa ideálne hodia k bielym kachličkám.

Tak čo trúfate si naň? Okázalý, luxusný a zmyselný – glamour interiérový dizajn je dokonale pôžitkársky. Trblietavá metalíza, plyšový nábytok a luxusné textílie posúvajú tieto interiéry na ďalšiu úroveň okázalosti. Ešte lepšie je, že tento úžasný štýl sa hodí do každej miestnosti v dome.

Publikované: 30. 09. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková