Ako zlepšiť pohyblivosť kĺbov? Dajte na naše odporúčania

Pravdepodobne poznáte ten pocit. Stuhnutosť, bolesť či opuch kĺbov. To je v dnešnej dobe častokrát problém nielen u starších ročníkov, ale čoraz častejšie aj u tých mladších. V čom je však problém? V niektorých prípadoch ide o pridružené ochorenia, v iných je zase problémom nezdravý životný štýl.

Každý z nás chce žiť čo najviac plnohodnotne. Preto podceňovať niečoho bolesť sa za žiadnych okolností neoplatí. Ak vás trápi bolesť kĺbov, vyskúšajte zlepšiť ich pohyblivosť. To sa dá dosiahnuť viacerými spôsobmi, o ktorých si povieme viac aj v nasledujúcich riadkoch tohto článku. Preto sa neváhajte inšpirovať. Ide o odporúčania, ktoré sú overené a ktoré vám zaručene pomôžu.

Pomoc v podobe výživových doplnkoch

Jedným z účinných riešení je užívanie výživových doplnkov. Na trhu ich nájdete skutočne veľa. Takých, ktoré sú určené na podporu pohyblivosti kĺbov. Výborným riešením je doplnok stravy s názvom Gaštan plus. Tento prípravok je od výrobcu Naturvita a prináša spektrum zdravotných výhod. Napríklad, udržiava správnu cirkuláciu krvi, napomáha čistiacim procesom v koži a zabezpečuje správne fungovanie ciev a kapilár. Obsahuje totiž vitamín C, ktorý zároveň prispieva k prirodzenej tvorbe kolagénu. Okrem tejto zložky zahŕňa tiež bioflavonoidy, ktoré pochádzajú z citrusových plodov.

Pravidelne sa hýbte

Áno, presne tak. Pohyblivosť jednotlivých kĺbov viete zlepšiť aj vďaka tomu, že do svojej rutiny zaradíte pravidelný pohyb. Choďte sa každý deň aspoň prejsť do prírody. Kĺbom to určite pomôže. Nájdite si fyzickú aktivitu, ktorá kĺby nezaťažuje a neváhajte sa poradiť aj s odborníkmi. Určite však nie je dobré celé dni len sedieť za gaučom. Ak máte sedavé zamestnanie, vyvážte to fyzickou aktivitou. V opačnom prípade vás bude stuhnutosť kĺbov sprevádzať denne.


Publikované: 07. 08. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Adéla Nováková