Titul MBA vám pomôže v kariére i v podnikaní

Nebudeme si klamať. Čo sa týka práce, ženy majú menšie možnosti zamestnať sa za adekvátne platové ohodnotenie ako muži. Práve štúdium MBA je zamerané na preklenutie rodových rozdielov a pomáha ženám stať sa úspešnými obchodníčkami. Dlhodobé rodové rozdiely v zápise do obchodných škôl sú neoddeliteľnou súčasťou problémov žien presadiť sa v biznis sfére. Podľa údajov nadácie Forté, neziskovej organizácie, ktorá sa venuje tomu, aby sa zvýšil počet žien s podnikateľským vzdelaním, v roku 2017 dosiahol zápis žien do programov MBA v priemere 37,4%. Možno to bolo spôsobené aj tým, že ženy viac uprednostňovali rodinu a svoje kariérne túžby potláčali. Zdá sa však, že rastie počet žien, ktoré chcú aktuálne nastavenie spoločnosti zmeniť a zmierniť platovú a kariérnu nerovnosť medzi pohlaviami.

Aj žena môže byť úspešná manažérka

Myslíte si, že riadenie firmy zvládne len muž? Zbúrajte tieto predsudky! Žena má dar od prírody veci riadiť a organizovať. Ženy sa rodia, aby prevzali zodpovednosť a vykonávali veci bezchybne. Tak ako riadite svoju domácnosť, dokážete riadiť aj firmu. Ženy sú vďaka ich prirodzeným vlastnostiam dobrými manažérmi, pretože v zložitej situácii sú trpezlivejšie a sú schopné zvládnuť situácie s pozitívnym prístupom a pokojnou mysľou. Ak sa chcete stať úspešnou manažérkou a riadiť tím ľudí, určite so štúdiom MBA na Business Institut neváhajte. Do pozornosti dávame jedinečný program MBA Management, organizácia a riadenie. Cieľom tohto programu je vybaviť absolventov vodcovskými a organizačnými schopnosťami, ktoré potrebujú na riadenie lukratívnej organizácie akejkoľvek veľkosti a zamerať sa na podporu rozhodovacej schopnosti študentov a na zvýšenie ich schopnosti riešiť zložité problémy. Získanie titulu MBA môže mať vo vašom živote niekoľko očakávaných aj neočakávaných výhod. V skutočnosti tieto výhody často presahujú rámec vašej kariéry a profesionálnych cieľov a vzťahujú sa aj na váš nepracovný život.

Buďte sebavedomá a úspešná žena

Mnoho žien vníma ako najväčšiu výhodu štúdia a následného získania titulu MBA pocit sebavedomia a istoty. Pocit úspechu a ovládania zručností môže zvýšiť dôveru kohokoľvek, kto prechádza obchodným svetom a životom. Získaním tohto titulu a zároveň vyvážením práce, rodiny a spoločenského života nájdete nesmierny pocit odmeny. Študovať na Business Institut sa skutočne oplatí. Hovoria o tom referencie úspešných absolventiek MBA programu: Top kvalita, absolútna jednotka, špička. Štúdium mi otvorilo nové obzory, o ktorých som doteraz nevedela, zoznámila som sa so zaujímavými ľuďmi a odniesla si veľa dôležitých kontaktov. Bola som fascinovaná prístupom zamestnancov a lektorov Business Institut. Sú veľmi priateľskí a snažia sa študentom vyjsť v ústrety. Mgr. Ivana Čermáková, MBA

Dá sa to aj popri rodine

Medzi najväčšie výhody štúdia MBA patrí dĺžka štúdia, ktoré trvá len 1 rok. Ale za tento rok sa naučíte mnoho praktických zručností, ktoré vám pomôžu presadiť sa v danom odbore. Prednáškami vás budú sprevádzať top lektori s niekoľkoročnými praktickými poznatkami a preukázateľnými skúsenosťami. Štúdium prebieha v kombinovanej forme v spojení s e-learningom, takže študovať môžete popri práci a zostane vám čas aj na rodinu. Počas štúdia získate veľmi cenné kontakty a bohatú networkingovú sieť. Čoskoro sa zaháji cyklus Marec 2020 a preto je správny čas podať si prihlášku k MBA štúdiu. Ženy, urobte niečo so svojim životom a nakopnite svoju kariéru získaním titulu MBA, ktorý niečo znamená.

Publikované: 03. 02. 2020

Kategória: Super tipy

Autor: Denisa Koudelková