Ako zlepšiť zrak bez operácie? Toto sú naše odporúčania!

Chcete zlepšiť ostrosť vášho zraku bez toho, aby ste museli podstúpiť nejakú operáciu? V tom prípade máme pre vás hneď niekoľko odporúčaní, ktoré vám v tomto smere zaručene pomôžu. O aké ide? Na to sme sa pozreli bližšie.

Zrak patrí medzi dôležité zmysly a preto by sme sa o naše oči mali dôkladne starať. Pravdepodobne ste už počuli o tom, že sa odporúča konzumovať potraviny, ako napríklad mrkva alebo cvikla. Je to najmä z toho dôvodu, že tieto produkty obsahujú množstvo vitamínov, ktoré vedia zrak zlepšiť. Na internete však nájdete aj veľa mýtov, preto sme pre vás vybrali odporúčania, ktoré vám v posilnení zraku pomôžu.

Výživové doplnky

Taktiež sú skvelým riešením aj výživové doplnky. Napríklad, Betavid od výrobcu Naturvita. Vo všeobecnosti ide o voľnopredajný liek, ktorý je určený najmä pre ľudí, ktorí často preťažujú svoj zrak. Predovšetkým v rámci dlhodobej práci za počítačom alebo pri pozeraní televízie. Betavid obsahuje svetlík lekársky, ktorý udržiava zdravé oči, prispieva tiež k lepšiemu videniu, pričom má aj revitalizačné účinky.

Okuliare na modré svetlo

Žijeme v modernej dobe, preto nie je nič nezvyčajné, ak sledujete často televíziu či sa pozeráte na počítač. Ak chcete posilniť svoj zrak, mali by ste čas pred obrazovkou obmedziť. Je však pochopiteľné, že na počítači máte prácu a nemáte v takomto prípade na výber. Ideálnym riešením sú okuliare na modré svetlo, ktoré chránia zrak pred poškodením. Takéto okuliare nie sú dioptrické a môže ich používať každý človek počas doby, kedy sa pozerá na mobil, do počítača alebo televízie.

Okrem iného, odporúča sa tiež chodiť na pravidelné prehliadky u očného lekára. Práve ten vie predpovedať nejaký problém včas a môže sa začať ihneď riešiť. K očnému lekárovi vás musí poslať váš všeobecný lekár, spolu s výmenným lístkom.


Publikované: 09. 10. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Adéla Nováková