Chcete mať krásne pery? Riešením je botox pier

Krásna tvár nemôže byť bez krásnych pier. A nejde len o zvodné našpúlenie, ku ktorému nám dokáže botox pier pomôcť. Pery dávajú výraz našej tvári. Môžu nás robiť smutnými, negatívne naladenými, prísnymi, alebo naopak, veselými, zvodnými, dobre naladenými či príjemnými. Ich vzhľad ovplyvňuje, aký urobíme na svoje okolie prvý dojem. A ten je naozaj veľmi dôležitým a mení sa len ťažko.

Pery nie sú vždy krásne od prírody

Môže sa stať, že nám pekné pery nenadelila už samotná príroda. Bývajú chudobné na hmotu, príliš úzke, zúženou býva často horná pera. Krajší a plnší tvar by nás urobil kompletne krajšími. Pery sa nám menia aj s vekom. Rovnako, ako ochabuje naša pokožka, hlavne po menopauze, ale často už po tridsiatke, ochabujú aj naše pery. Po 65. roku už si skutočne zaslúžia trochu hmoty naviac. Preto stále viac žien pristupuje k zákroku nazvanému botox pier. Ide o vkusné modelovanie tvaru pier a rozhodne sa nemusíme báť, že dopadnete ako znetvorené pseudocelebrity, ktoré sa snažia pripodobniť predimenzovanej Barbie bábike.

Botox pier je pomerne jednoduchý zákrok

Ide o jeden z najnenáročnejších zákrokov v oblasti estetickej medicíny. Pery sa zvýraznia injekčnou aplikáciou kyseliny hyalurónovej. Zákrok by bol bolestivým, ale vzhľadom k tomu, že sa robí pod lokálnym znecitlivením, nemusíte sa bolesti báť. Znecitlivenie sa docieli použitím špeciálneho krému, alebo injekčne. Kyselina hyalurónová sa pod pokožku vstrekuje v malinkých dávkach. Nečaká vás žiadna hospitalizácia. Počítajte len s tým, že prechodne, môže ísť až o tri dni, budú vaše pery poznateľne napuchnuté. Lepšie je si teda vziať dovolenku. Zákrok trvá 20 až 30 minút. Po zákroku by ste nemali ísť pár dní na slniečko ani do sauny. Nezabudnite, že na zákrok je nutné prísť bez make-upu.

Kedy znovu na botox pier?

Obvykle sa po dvoch týždňoch dostavíte na kontrolu a ak sa celá dávka hneď nespotrebovala, je možné ešte tvar pier dopraviť ďalším pridaním kyseliny hyalurónovej. Inštitút zdravia a krásy FRAIS, kde tento zákrok odborne robia, odporúča botox pier zopakovať vždy po 7 až 12 mesiacoch. Vďaka tomu svoje pery udržíte stabilne krásne a svieže.

Publikované: 20. 08. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková