Chcete sa dať znova do poriadku? Skúste liečbu sexom

Pravidelný sex, o ktorom sa často bojíme čo i len hovoriť, môže byť aj dôvodom na zabránenie nástupu rôznych chorôb. Pravidelný sex vám pomáha sa vyrovnať so zlou náladou, chrániť vás pred chladom a chrípkou a umožniť vám dokonca aj dlhšie žiť. Sex sa podieľa aj na posilnení kardiovaskulárneho systému a zásobovaní tela užitočnými látkami, ktoré vám umožnia sa cítiť oveľa lepšie. Pravidelný sex tiež znižuje riziko rakoviny prostaty.

Dobrý dôvod na návštevu erotickej zoznamky

Mnohí ľudia majú voči online zoznamovaniu predsudky a zmysel v tomto spôsobe zoznamovania nevidia a ani nehľadajú. Výsledkom je ale potom samota, ktorá naše telo doslova ničí. Vy to môžete návštevou erotickej zoznamky zmeniť. Je anonymná a prinesie vám očakávané potešenie. Samozrejme, je len na vás, s kým sa skontaktujete a komu rozhodnete v tomto smere veriť. Nikto vám ale nebráni v osobnom nadväzovaní s druhou osobou, počet potenciálnych uchádzačov a hľadanie vhodného miesta, kde sa ľudia takto spoznávajú, je náročnejšie. Podstatné je, aby ste si našli spriaznenú dušu, s ktorou sa vám podarí prežiť tie najkrajšie intímne chvíľky. Sex predsa lieči.

Liek na mnohé zdravotné problémy

Ako môže sex liečiť? V prvom rade ide o fyzickú aktivitu, pri ktorej sa hýbete a tak spaľujete nadbytočné kilá. Už pri 30 minútovom sexe dokážete spáliť až 200 kalórií. V prepočte na fyzickú aktivitu alebo cvičenie je to dve a pol hodiny tréningu. Tiež sa zvyšuje váš krvný tlak, čím prekrvujete všetky dôležité časti tela a vaše cievy sú pružnejšie. Predchádzate aj riziku srdcového infarktu alebo cievnej mozgovej príhody. Najznámejší je medzi verejnosťou sex ako liek na bolesť hlavy. Pri orgazme sa predsa uvoľňuje oxytocín a endorfíny, čo sú prirodzené látky v tele, ktoré znižujú prejavy rôznych iných bolestí. Základom je samozrejme potešenie, ktoré vám dodá energiu a umožní vám pozerať sa na svet inými očami. Vieme, že vo vyššom veku a vždy to nejde a nefunguje, no pravidelnosť v tejto príjemnej intímnej činnosti by ste si mali zachovať :-)

Publikované: 31. 01. 2019

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková