5 dôvodov, prečo sú tapety skvelou voľbou

Premýšľate nad zaujímavou a pomerne lacnou alternatívou, vďaka ktorej vaša domácnosť získa originálny ráz? Vymaľovať steny je nielen nákladné, ale aj pracné. Našťastie môžete siahnuť po tapetách so zaujímavými vzormi. Prečo by ste sa mali rozhodnúť pre tapety?

Tapety zakryjú nedostatky vašich stien

Všetci to poznáme. Hlavne tí, ktorí majú doma malé deti. Tu a tam sa vyskytne v kuchyni odtlačok ruky, v obývačke sa nám lúpe omietka, niekde zas na stene ostal pozostatok z otravného komára. Unikátna tapeta nedostatky zakryje a vy sa tak môžete tešiť nielen z nového dizajnu.

Miestnosť získa osobitý charakter

Lepší spôsob, ako miestnosť premeniť na jedinečnú osobnosť než pomocou tapiet, snáď ani neexistuje. Tapety sú ľahko dostupné a z nespočetných vzorov a farieb si vyberie aj človek s vyberaným vkusom. Môžete siahnuť po abstraktných, kvetinových či geometrických vzoroch. K dispozícii máte aj rôzne textúry a povrchové úpravy. Vďaka tapetám sa atmosféra v miestnosti zmení na veselú, elegantnú či upokojujúcu. Voľba je iba vaša.

Tapety sú praktické a majú dlhú životnosť

Vysoko kvalitné tapety vám vydržia pokojne aj pätnásť rokov. Narodziel od maľovania stien, ktorú je nutné opakovať približne každé štyri roky. Z dlhodobého hľadiska teda ušetríte až 30 % nákladov inštaláciou tapiet.

Tapety sú jednoduché na údržbu

Aj ich čistenie je nekomplikované. Stačí ich pretrieť vlhkou handričkou. Povrch je hladký a nečistoty sa naň nelepia. Samozrejme, dávajte si pozor, aby ste na nich neaplikovali príliš veľa vody, pretože nadmerná vlhkosť by ich mohla poškodiť.

Zladíte ich so zvyškom interiéru bez problémov

Tapety poľahky dopasujete k akémukoľvek nábytku, kobercom či podlahovej krytine od linolea až po drevené podlahy.

Lepenie tapiet je nenáročné

Miestnosti si vytapetujete aj svojpomocne. Stačí mať vysoko kvalitné lepidlo a uistiť sa, že medzi stenou a tapetou nevznikajú žiadne vzduchové bubliny. Tak čo na to hovoríte? Zaujali vás tapety?

Publikované: 26. 10. 2019

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková