Čo by ste mali vedieť o rolovacej garážovej bráne?

Uvažujete nad tým, aká garážová brána je tou najlepšou voľbou? Na výber máte hneď niekoľko typov, medzi ktorými vyčnieva rolovacia brána. Môžete si vybrať garážovú bránu s automatickým pohonom alebo takú, ktorú budete ovládať manuálne.

Čo sú rolovacie garážové brány?

Rolovacie brány sú zložené z lamiel. Tie sa pri otváraní navíjajú na hriadeľ s elektrickým pohonom. Lamely sa následne uložia do hliníkového boxu. Po bokoch stavebného otvoru sú umiestnené vodiace lišty, po ktorých sa brána pri zatváraní a otváraní pohybuje.

Kedy by ste mali siahnuť po rolovacej bráne?

Garážové dvere sú skvelou voľbou v prípade, že v garáži nemáte dostatok priestoru. Rolovacie brány totiž zaberajú len minimum priestoru. Môžete ich umiestniť aj do garáží, ktoré nemajú miesto pod stropom. Ich inštalácia je možná aj z vonkajšej strany. V tomto prípade by ste si ale mali dávať pozor na zlodejov. Brány nepredstavujú drahú alternatívu. Ak je vaša garáž menšia alebo máte pri vstupe do nej len málo priestoru, je rolovacia garážová brána praktickým kúskom, ktorý vás zaručene nesklame. Jednou z nespochybniteľných výhod brány je jej nekomplikovanosť a minimálne nároky na jej údržbu.

A čo dizajn?

Nemusíte sa báť, že vaša brána bude vyzerať obyčajne. Môžete si vybrať hneď z niekoľkých farebných úprav brán Dura print. Voliť klasiku, drevenú potlač, ktorá nikdy nevyjde z módy, extravagantnejšie farby, ktoré garáž ozvláštnia či rustikálny štýl, ktorý poľahky dopasujete k starším typom domov. Ak sa rozhodnete pre čosi svojské a originálne, siahnite po individuálnej potlači. Garáž môžete ozdobiť umeleckým dielom, abstraktnými vzormi či fotografiou. Všetko záleží len na vašom vkuse. Dnes je najviac cenený komfort, aj preto si môžete zadovážiť rolovaciu garážovú bránu na diaľkové ovládanie. Spôsob otvárania oceníte najmä v prípade, ak je vaša garáž umiestnená na rušnej ulici a vy urýchlene potrebujete odbočiť a auto zaparkovať. Vyriešiť by ste okrem iného mali aj bezpečnostné prvky, ktoré plnia svoju úlohu ako pri zatváraní a otváraní brány, tak aj poskytujú ochranu voči zlodejom.

Publikované: 30. 08. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková