Čo je kolagén a aký je jeho prínos pre naše zdravie?

Prečo je dobré zaradiť do svojho jedálnička aj kĺbovú výživu? Konkrétne kolagén užíva množstvo športovcov, ktorí každý deň namáhajú šľachy a kĺby. Napomáha predchádzať zraneniam šliach, kĺbov a väzov. Navyše s narastajúcim vekom hladina kolagénu v tele začína klesať, a preto je na mieste ho zaradiť do svojho jedálnička prostredníctvom doplnkov stravy.

Čo je kolagén

Kolagén alebo nerozpustná extracelulárna bielkovina sa prirodzene nachádza v ľudskom tele, ktorú dokáže po dlhú dobu samo vyprodukovať. Kolagén podporuje zdravý pohyb tela a je súčasťou šliach, kĺbov, zubov, ale aj chrupavky alebo pokožky. Tip: Medzi najobľúbenejšie produkty patrí Inca Collagen. Skutočne je tak kvalitný, ako sa o ňom traduje? To vám prezradí táto Inca Collagen recenzia na Ecoblogu. Radek z Ecoblogu má s užívaním kolagénu Inca Collagen skúsenosť a neváhal sa o ňu podeliť s čitateľmi.

Aké benefity kolagén telu prináša?

Užívanie doplnkov stravy, ktoré obsahujú kolagén bezpochyby prináša celý rad pre telo užitočných výhod. V nasledujúcich riadkoch sme si pre vás pripravili zoznam najväčších benefitov kolagénu. Kolagén posilňuje vlasy - kolagén napomáha posilňovať poškodené vlasy, navyše zabraňuje vypadávaniu vlasov. Silné a zdravé kosti - kolagén posilňuje kosti a podporuje zdravie kĺbov. Znižuje počet vrások - ako už sme vyššie zmienili kolagén tiež podporuje zdravie a pružnosť pokožky, teda pomáha predchádzať vzniku vrások. Podporuje svalstvo - kolagén pomáha ku kvalitnej regenerácii svalstva po fyzickej aktivite. Kvalitný spánok - tableta kolagénu pred spaním vám dopraje kvalitný a hlboký spánok. Hydratuje pokožku - aminokyseliny prolínu a glycínu pomáhajú udržiavať pokožku pružnú a navyše zabraňujú prehlbovaniu vrások. Skvele sa stará o to, aby vaša pokožka bola intenzívne hydratovaná. Už žiadne strie - kolagén posilňuje poškodenú pokožku a dodá jej dostatočnú pevnosť a pružnosť. Tým pádom nehrozí riziko výskytu strií na vašom tele.a

Publikované: 10. 09. 2022

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková