Čo je kolagén a aký je jeho prínos pre naše zdravie?

Prečo je dobré zaradiť do svojho jedálnička aj kĺbovú výživu? Konkrétne kolagén užíva množstvo športovcov, ktorí každý deň namáhajú šľachy a kĺby. Napomáha predchádzať zraneniam šliach, kĺbov a väzov. Navyše s narastajúcim vekom hladina kolagénu v tele začína klesať, a preto je na mieste ho zaradiť do svojho jedálnička prostredníctvom doplnkov stravy.

Čo je kolagén

Kolagén alebo nerozpustná extracelulárna bielkovina sa prirodzene nachádza v ľudskom tele, ktorú dokáže po dlhú dobu samo vyprodukovať. Kolagén podporuje zdravý pohyb tela a je súčasťou šliach, kĺbov, zubov, ale aj chrupavky alebo pokožky.

Tip: Medzi najobľúbenejšie produkty patrí Inca Collagen. Skutočne je tak kvalitný, ako sa o ňom traduje? To vám prezradí táto Inca Collagen recenzia na Ecoblogu.

Radek z Ecoblogu má s užívaním kolagénu Inca Collagen skúsenosť a neváhal sa o ňu podeliť s čitateľmi.

Aké benefity kolagén telu prináša?

Užívanie doplnkov stravy, ktoré obsahujú kolagén bezpochyby prináša celý rad pre telo užitočných výhod. V nasledujúcich riadkoch sme si pre vás pripravili zoznam najväčších benefitov kolagénu.

Kolagén posilňuje vlasy – kolagén napomáha posilňovať poškodené vlasy, navyše zabraňuje vypadávaniu vlasov.

Silné a zdravé kosti – kolagén posilňuje kosti a podporuje zdravie kĺbov.

Znižuje počet vrások – ako už sme vyššie zmienili kolagén tiež podporuje zdravie a pružnosť pokožky, teda pomáha predchádzať vzniku vrások.

Podporuje svalstvo – kolagén pomáha ku kvalitnej regenerácii svalstva po fyzickej aktivite.

Kvalitný spánok – tableta kolagénu pred spaním vám dopraje kvalitný a hlboký spánok.

Hydratuje pokožku – aminokyseliny prolínu a glycínu pomáhajú udržiavať pokožku pružnú a navyše zabraňujú prehlbovaniu vrások. Skvele sa stará o to, aby vaša pokožka bola intenzívne hydratovaná.

Už žiadne strie – kolagén posilňuje poškodenú pokožku a dodá jej dostatočnú pevnosť a pružnosť. Tým pádom nehrozí riziko výskytu strií na vašom tele.a