Ako sa starať o príčesky, aby vydržali čo najdlhšie?

Riedke alebo jemné vlasy bývajú pre nositeľku veľký problém. Nech robí, čo robí, nikdy nie je so svojím účesom spokojná. Radosť sa dostaví až vtedy, keď objavia vlasové príčesky. Tie dokážu behom pár sekúnd pozdvihnúť nielen účes, ale aj sebavedomie. Viete, akú potrebujú príčesky starostlivosť, aby vydržali krásne čo najdlhšie?

Vyberáme vlasové príčesky

Pred výberom príčeskov sa rozhodnite, či chcete príčesky pre trvalé nosenie alebo clip-in príčesky, ktoré si budete nasadzovať sama. Ak nutne nepotrebujete mať objemný účes každý deň, odporúčame skôr druhé spomínané. Ďalej budete riešiť, či si zakúpiť príčesky z pravých vlasov alebo umelé. Voľte určite pravé vlasy, vyzerajú prirodzene a sú nerozoznateľné. Vyberte si z ponuky Oxy príčesky. Ak trváte predsa len na příčescích umelých, ktoré sú o niečo lacnejšie, sledujte kvalitu. S kúsky za pár korún by ste veľa parády neurobila.

Ako sa starať o clip-in z pravých vlasov?

Správnou starostlivosťou predĺžite životnosť svojich clip-in príčeskov z pravých vlasov. Vydržať vám môžu pokojne dva roky, stačí sa držať niekoľkých pravidiel.
  • Na noc je vždy skladajte, ukladajte ich do krabičiek. Nielen, že by sa zničili príčesky, ale tiež by mohlo dôjsť k poškodeniu vašich pravých vlasov.
  • Pred každým použitím je rozčešte, aby vyzerali pekne.
  • Pravidelne je umývajte, podľa frekvencie nosenie stačí raz alebo dvakrát za mesiac. Umývajte je vždy urobil jeden z hlavy, umývanie na hlave by škodilo korienkom vašich vlasov. Používajte špeciálne prípravky určené pre príčesky. Keďže sa jedná o odstrihnuté vlasy, nedostávajú potrebnú výživu a viac sa vysušujú.
  • Raz za mesiac aplikujte výživnú masku.
  • Žehlite maximálne na 180 stupňov, nech vlasy nepoškodzujete. Používajte kozmetické prípravky určené pre žehlené vlasy.

Publikované: 23. 01. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková