Dámske košele – dva modely, ktoré nikdy nevyjdú z módy

V obchodoch s oblečením môžeme nájsť bohatú ponuku dámskych košieľ dostupných v rôznych farbách, strihoch a tiež z rôznych druhov materiálu. My sme sa rozhodli vybrať dva modely, ktoré podľa nás možno považovať za skutočne nadčasové a univerzálne. Zároveň poradíme, k čomu ich nosiť, aby sme vytvorili rôznorodé outfity. Pozrite si nášho sprievodcu.

Biela dámska košeľa

Je to nepochybne klasika medzi elegantnými dámskymi košeľami. Najväčším benefitom bielej košele je to, že si ju môžeme obliecť tak na pracovné stretnutie, ako aj na pláž a to v závislosti od toho, akým spôsobom ju nosíme. Ak si ju zapnete po posledný gombík a zahrniete do sukne, dosiahnete formálny elegantný vzhľad. Ak naopak rukávy vyhrniete po lakte a dva alebo tri gombíky pod krkom necháte rozopnuté a jej dolnú časť zaviažete na uzol, vykúzlite mladistvý štýl ideálny napr. k džínsovým šortkám. Samozrejme treba povedať, že nie každú bielu dámsku košeľu môžeme nosiť na tak veľa spôsobov. Modely vyrobené z padavých, elegantných materiálov zdobené rafinovaným žabó alebo veľkými mašľami nebudú vyzerať dobre v casual outfitoch, preto, ak chcete vytvoriť čo najviac rôznorodých outfitov, vyberajte si univerzálnejšie modely – bavlnené, bez výraznejšieho zdobenia. Za najklasickejšie sa považujú hladké košele, ale jemný vzor, ktorý zbytočne nepúta pozornosť je tiež vítaný. Biele dámske košele s bodkami, úzkymi prúžkami alebo ozdobené čipkou/výšivkou (viac na: https://www.bonprix.sk/kategoria/365/kosele/) budú rovnako skvelou voľbou.

Dámske džínsové košele

Od čias, kedy denim vstúpil do sveta módy, je rovnako žiadaný takmer nepretržite. Dámske džínsové košele sú ďalším „must have”, ktorý sa osvedčí v šatníku každej ženy, ktorá miluje univerzálne oblečenie. Siahajú po nich dámy v každom veku – od tínedžeriek až po zrelé ženy. Dokonca aj mamičky rady obliekajú svoje malé dcérky do rozkošných džínsových košieľ v mini verzii. Tento univerzálny prvok oblečenia je dostupný v mnohých strihoch a farbách. Modely zapínané na cvoky sú momentálne najobľúbenejšími kúskami, avšak tie na gombíky tiež nezaostávajú. Milovníčkam nevšedného oblečenia odporúčame modely s originálnymi prvkami v podobe vyšúchaného efektu, módnych vzorov alebo výšiviek v podobe folkových motívov. Trendsetterky rady nosia aj dámske džínsové košele s volánmi pri ramenách alebo s krátkymi rukávmi. Dámske džínsové košele vyzerajú výborne v každej verzii – na tričku, zahrnuté do nohavíc, zaviazané na uzol, prípadne s vyhrnutými rukávmi. Ich nespornou výhodou je fakt, že budú módne ešte veľa rokov. Ak bude ich farba trochu spraná – nevadí! Efekt použitého vzhľadu patrí v súčasnosti k najhorúcejším módnym trendom. Košeľa je prvok oblečenia, ktorý využijete tak na každodenné nosenie, ako aj slávnostnejšie príležitosti. Elegantné dámske košele zo saténu alebo iných podobných materiálov budú ideálne aj na výnimočné udalosti podobne ako biele dámske košele. Netreba však zabúdať na to, že druhý spomínaný typ vyzerá skvele aj vo verzii casual a street style. Modely z denimu sú zasa neodmysliteľným prvkom módy na každodenné nosenie. Navštívte bonprix.sk a vyberte si niečo pre seba alebo svojich blízkych.

Publikované: 29. 04. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková