Dámske topánky preslávené filmovými hviezdami. Máte ich v šatníku aj vy?

Popularita, bezchybná krása, skvelé herecké výkony. Slávne hviezdy 20. storočia boli vzorom mnohých žien. Neostalo to však iba pri štýle účesov či oblečenia. Dali si záležať aj na svojej obuvi. Inšpirujte sa 4 celebritami, ktoré svojimi topánkami udávali trendy.

Herečka, ktorá dobyla svet nielen hereckými výkonmi

Marilyn Monroe. Toto meno pozná takmer každý. Vedeli ste však, že predtým, ako sa Norma Jeane Mortenson stala Marilyn Monroe, pracovala v leteckej továrni? Jej štýl obliekania, krásne vlnité vlasy, červené pery a dokonalá postava však neskôr dobyli herecký svet a stali sa okamžitou senzáciou. Každá žena chcela vyzerať ako ona.

A aká bola jej obľúbená obuv? Preslávila hlavne topánky na širokom podpätku. Keďže sa rada fotila aj v plavkách, plážovú atmosféru dokonale vystihovali populárne sandále s korkovou platformou. Na jej nohách sa taktiež často objavovali baleríny, ktoré boli čiernej farby a mali jednoduchý design.

Aj topánky na nízkom podpätku vedia zaujať

Svoje o tom vedela aj Audrey Hepburn, ktorej charakteristickými črtami bol práve minimalizmus a lodičky s nízkymi podpätkami. Väčšinou vsádzala na jednoduché šaty, perly, veľké slnečné okuliare a nízke opätky ako na hlboké výstrihy a krátke sukne. A verte, takýto look určite oceníte aj vy - hlavne, ak sa vyhýbate vysokým podpätkom.

A čo ešte Audrey nosievala? Zaručene vám padnú do oka aj jej obľúbené espadrilky, ktoré dokonale podtrhnú váš letný outfit.

Vysoké čižmy vám zvýraznia nohy a dodajú sexepíl

Stačí, ak sa pozriete na fotky Brigitte Bardot a je vám jasné, že tomuto typu obuvi zaistila nesmrteľnosť. Nikto by ale v 60. rokoch nečakal, že sa práve kozačky stanú veľkým hitom.

S príchodom nových materiálov, ako bolo PVC, sa však z čižiem rôznych metalických a pestrých farieb stal originálny a nezameniteľný kult. Brigitte nosila čižmy nielen k šatám, ale aj ku kraťasom či minisukniam. Vyskúšate ich k týmto kusom oblečenia aj vy?

Herečky nepreslávili iba eleganciu

80. roky boli v mnohých módnych ohľadoch bizarné, no priniesli aj veľkú novinku - prvý druh športovej obuvi pre ženy. Značka Reebok dosiahla po uvedení kotníkových tenisiek Reebok Hightop veľký úspech a s nimi aj herečka Jane Forda. Jej slávne videá s lekciami aerobiku sprevádzali práve tieto tenisky. Tie sa neskôr stali každodennou súčasťou dámskeho šatníku.

Neváhajte a inšpirujte sa topánkami, ktoré nosili na svojich nohách hviezdy 20. storočia. Vyčarujete s nimi nadčasové outfity plné ženskosti.

Publikované: 25. 08. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková