Diaľkové meranie spotreby energie: aké prináša výhody?

Pravdepodobne ste už neraz počuli o smart systéme ista. Ide o vysoko inovatívne riešenie, ktoré rozhodne stojí za pozornosť. V prvom rade budete mať prehľad o svojom energetickom hospodárení a zjednoduší vám to tak život. V tomto článku sa dočítate, ako to celé funguje. V prvom rade však musíme povedať, že rozhodne ide o vysoko inovatívne riešenie. Ak sa vám bude zdať cena vysoká, ste na omyle. Vráti sa vám to všetko v podobe úspory energie a ušetrenia množstva času. Nikto k vám nebude musieť chodiť odpisovať stav energií, pretože to všetko pôjde cez tento inovatívny systém.

Ako to funguje?

Pravdepodobne vás zaujíma najmä to, ako diaľkové meranie spotreby energií funguje. Ide systém, ktorý je na digitálnom základe. Riadi ho inteligentná zbernica dát a tá tvorí špeciálnu komunikačnú bránu. Táto zbernica dát prenáša informácie pomocou rádiovej siete a systému AMM. Informácie pochádzajú z meracích prístrojov, ako napríklad merače tepla, chladu, vodomery, elektromery alebo plynomery. Dáta sú zo zbernice odčítané a elektronickým spôsobom exportované do systému. Ten slúži na rozpočítavanie nákladov, energetických monitoringov a externých softvérov. Čo sa týka prenosu dát, ten je veľmi efektívny a rozhodne sa ho oplatí využiť. Okrem iného, správcovia tohto systému majú online prístup k denným dátam o celkovej spotrebe.

Najväčšie benefity

Ako sme si už vyššie spomínali, smart systém ista má veľké benefity. V prvom rade je toto meranie na diaľku veľmi spoľahlivé, komfortné a presné. Dáta sú pravidelne aktualizované a archivované. Vďaka tomu ich budete mať kedykoľvek k dispozícii. Správcovia a vlastníci tohto systému majú neustále prehľad o hospodárení energií v celej budove alebo byte. Táto technológia je veľmi moderná a rozhodne sa oplatí z mnohých dôvodov. Preto ak aj vy máte radi moderné riešenia, smart systém ista je to pravé orechové aj pre vás.

Publikované: 31. 05. 2022

Kategória: Financie

Autor: Denisa Koudelková