Holdujú aj ženy hazardu? Ako sa líšia od mužov

Muži sú vraj z Marsu a ženy z Venuše. Príslovie vychádza z toho, že sa ženská mentalita od mužskej v mnohých ohľadoch líši. Je to nesporný fakt. Rozdiely medzi mužmi a ženami sa prejavují sa aj v takých oblastiach, ako je hazard. Aký názor majú na hazardné hry dámy av čom sa líšia od svojich náprotivkov? Keď sa povie gambler, prípadne patologický hráč, väčšinou si predstavíme muža. Pravdou je, že väčšina milovníkov hazardu skutočne patrí medzi pánov tvorstva. Avšak ženy, hoci majú rozdielne návyky, sa kasínom tiež nevyhýbajú oblúkom. Rozdielne návyky sú predmetom skúmania odborníkov už viac ako 80 rokov. Pre väčšinu žien je návšteva kasína predovšetkým zaujímavá spoločenská udalosť. A to je dôvod, prečo preferujú hry s jednoduchšími pravidlami. Dámy sa chcú baviť a nie sa zaoberať náročnými pravidlami. Medzi ďalšie „dámske“ preferencie patria vyššie výhry dosiahnuteľné v čo najkratšom čase. Takže nikoho neprekvapí, že pomyselnému zoznamu najobľúbenejších kasínových hier dominujú automaty, stieracie žreby a bingo. Muži si naopak oveľa radšej zahrajú poker a blackjack. Teda hry založené na strategickom uvažovaní a nutnosti sústredenia.

Aký typ žien holduje hazardu najčastejšie?

Ak by sme mali charakterizovať ženu, ktorá má potenciálne najväčšie sklony k hazardnému hraniu, zrejme by sme medzi rizikové faktory uviedli samotu, nedostatok sociálneho kontaktu, ale aj zlú finančnú situáciu. Všeobecne sa však gambling týka prakticky všetkých vekových aj sociálnych skupín. Do problémov sa môžu dostať ženy, ktoré len hľadajú rozptýlenie, rovnako ako samoživiteľky, ktorých motiváciou je rýchly zisk.

Ako sa nestáť gamblerom?

Zájsť si z času na čas na poker, ruletu alebo automaty ešte nie je koniec sveta. Po dobu, kedy budete hazardné hry vnímať ako spestrenie voľného času - a nebudete prehrávať peniaze, ktoré potrebujete na dôležité veci (nájom, jedlo, vzdelanie ...), potom je to v poriadku. Pokiaľ budete hrať online, vyberte si oficiálne kasíno, ktoré má povolenie od Úradu pre reguláciu hazardných her. Ich zoznam nájdete na oficialnekasina.sk. Akonáhle však začnete mať pocit, že sa vám koníček vymyká z rúk a padáte do špirály závislosti, okamžite vyhľadajte odbornú pomoc.

Publikované: 08. 06. 2022 / Aktualizované: 25. 06. 2023

Kategória: Lifestyle

Autor: Denisa Koudelková