4 dôležité otázky, ktoré si musíte pred zakúpením tlačiarne položiť

Pri správnej voľbe vhodného tlačiarenského zariadenia si musíte vedieť dobre vybrať. Ide o techniku, ktorá vám má v priebehu nasledujúcich rokov poskytovať dokonalé služby tlače, skenovania a kopírovania. Jej bezproblémové funkcie ale zaisťuje jedine správne zohľadnenie všetkých vlastností, vybavenia a možnosti zaistenia doplnkového servisu. Poďte si preto spolu s nami zodpovedať najdôležitejšie otázky toho najlepšieho a správneho výberu tlačiarne.

Koľko môžete na nákup tlačiarne minúť ?

To je práve otázka, ktorú si musíte položiť. Koniec koncov, ak plánované náklady na tlačiareň nezapadajú do vášho rodinného alebo firemného rozpočtu, musíte len čakať a tajne dúfať, že natrafíte na dobrú zľavu. Ak ste sa už rozhodli o konkrétnom modeli, je lepšie zistiť, či jeho cena zodpovedá technickým špecifikáciám. Možno by ste mali hľadať naopak zariadenie s najlepším pomerom ceny a kvality. V tomto smere vám môže niekedy pomôcť aj prihlásenie sa na odber bulletinu s informáciami o akciách a zľavách v príslušných obchodoch s daným príslušenstvom, kde si môžete po zakúpení tlačiarne slobodne a bez najmenších problémov vybrať tonery OKI.

Ktorú tlačiareň kúpiť?

Môžete si zvoliť z niekoľkých typov tlačiarní dostupných na trhu: Atramentové alebo laserové sú klasikou. Samozrejme, líšia sa nákladmi, kvalitou a rýchlosťou tlače. Navyše, atramentové tlačiarne môžu mať inú technológiu tlače, čo tiež výrazne ovplyvňuje konečnú voľbu. Preto je dôležité vedieť, ako si vybrať, a kde potom môžete dokúpiť aj špecifické cartridge HP 300. Tu by ste mali brať do úvahy ešte rozsah a podmienky používania, náklady na spotrebný tovar, spotrebu elektriny atď. Dôkladne skúmajte túto otázku, zvážte všetky klady a zápory, a potom konzultujte všetko s odborníkmi.

Potrebujete farebnú tlač?

Otázka môže byť preformulovaná aj nasledovne: "Ako často budete používať farebnú tlač?". Existujú čiernobiele a farebné atramentové tlačiarne. Používajú najmenej štyri farby, ale limit farieb sa odstráni každý rok. Ak máte v úmysle používať fototlačiareň, mali by ste byť vedomí toho, akú úroveň kvality potrebujete. Pre neprofesionálnu fotografickú tlač, bežné 4-farebné atramentové tlačiarne stačia. No, ak ste náročnejší, potom venujte pozornosť zariadeniam, ktoré používajú 6, 8, 9 alebo viac farieb.

V akom formáte chcete tlačiť?

Ak nezasahujete do vonkajšej reklamy alebo produkčnej tlače, stačí vám formát A4. Nič viac a príliš špecifické tu nepotrebujete. Inak to môže byť u veľkých firiem, ktoré si ale s výberom poradia rovnako dobre. Nezabudnite aj na pripojenie tlačiarne k zariadeniu, na spracovanie dokumentov, ktoré v ňom sú. Moderné sú tie s rozhraním Bluetooth a wi-fi pripojením, cena môže byť samozrejme ale o niečo vyššia. My vám v každom prípade prajeme pri výbere šťastnú ruku. Možností máte naozaj veľa.

Publikované: 26. 09. 2018

Kategória: Super tipy

Autor: Denisa Koudelková