Hydrokéla – liečba a prevencia

Choroby pohlavných orgánov u mužov nemusia byť vždy len dôsledkom pohlavného styku (ako väčšina pohlavných chorôb od HIV až po syfilis). Hydrokéla je ochorenie semenníka muža. Ak o tomto ochorení počujete prvýkrát alebo ste sa s ním už niekedy stretli, môžu byť pre vás informácie o jeho liečení dôležité. Neváhajte sa zaujímať o vaše zdravie, správnu prevenciu ale aj o samotnú liečbu. Vaše zdravie by malo byť pre vás prvoradé, a keďže pohlavný orgán muža je jedným z najcitlivejších miest na jeho tele, určite by sa mal vyhnúť prípadnej bolesti. Pri tomto ochorení dochádza k zväčšeniu semenníka alebo mieška, a to dôsledkom nahromadenia sa tekutiny v ňom. Môže spôsobovať bolesť a svrbenie. Ak sa chcete vyhnúť týmto nepríjemným prejavom ochorenia, je dôležité akútne ochorenie liečiť. Prvoradé je vyšetrenie, kedy lekár zistí, či sa môže jednať o nádorový proces. Následne musí byť nádor odstránený. Jedným zo spôsobov liečby je operácia.

V bezpečných rukách odborníkov

Operácia hydrokély môže prebiehať v celkovej alebo lokálnej anestézii pacienta. Počas niekoľko minútovej operácie sa zo semenníka odstráni nahromadená tekutina a predíde sa aj hromadeniu tekutiny do budúcnosti. Vďaka operácii sa muži už viac nemusia obávať nepríjemností spojenými s ich pohlavnými údmi.

Riziká klinického zákroku

Ako pri každej operácii, aj tu môžu nastať komplikácie. Po operácii je nutné opätovne navštíviť svojho ošetrujúceho lekára, a to v prípade výskytu infekcie, opuchu alebo hematómu v danej oblasti. Čoho sa pri tejto operácii určite nemusíte báť je porucha erekcie alebo reprodukčnej funkcie. Ochorenie semenníka muža môže byť nepríjemným pre každého muža. Klinika FRAIS vo svojich službách ponúka operáciu a vyliečenie tohto ochorenia. Tomuto zákroku predchádzajú konzultácie s urológom. Následne je odporúčaný pokojný režim, kedy sa pacient zotavuje. Vyliečte sa rýchlo a jednoducho a predíďte bolesti v intímnej oblasti.

Publikované: 03. 10. 2021

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková