Najkrajší zásnubný prsteň je ten, ktorý si môžete vybrať sami

Každý v kútiku svojej duše sníva o „dokonalom partnerovi“. Dopyt po tých najlepších je teda asi najväčší, ale schopnosti proroka z vás nemá nikto, a preto je táto vec najmä otázkou budúcnosti. Niekedy to ale môžete spozorovať aj na určitých maličkostiach. A dôkazom úspešnej voľby môže byť aj obdarovanie snubným prsteňom. Ak je to aj váš prípad, mali by ste si ho vedieť vybrať.

Kto vyberá zásnubný prsteň?

Tradičný krúžok, ktorý vo väčšine prípadov kupuje muž. Mnohí sa ale pýtajú, či sa musí a môže nevesta zúčastniť výberu zásnubného prsteňa tiež? Rozhodne! Krúžky by mali vyberať obaja. Navyše tým predídete niekoľkým nedorozumeniam a nezhodám pri jeho darovaní. Ide o veľkosť, tvar a mnohé iné detaily. Ak si potrpíte na momentoch prekvapenia, na to budete mať vo vzťahu príležitostí ešte dosť, toto je veľká investícia, tak by mala byť aj rozumná.

Čo ovplyvňuje veľkosť prsteňa

Ďalšou otázkou je, ako vybrať správnu veľkosť? V tomto prípade si pamätajte: Večer sú prsty o niečo širšie než ráno, čo je samozrejme normálne. Niektorí ľudia odporúčajú v takých prípadoch podržať ruku na minútu a pol nad vašou hlavou, aby opuch ustúpil, alebo sa vybrať na nákup ráno. Ak plánujete nosiť tento skvost na ruke po zvyšok vášho života, vyberte si hladkú bezšvovú obrúčku. V priebehu času sa takýto šperk môže ľahšie roztiahnuť na inú veľkosť, čo je v prípade prstienkov s kameňom už menší problém.

Štandard, ktorý sa cení

Snubné prstene sú zvyčajne vyrobené z drahého kovu vo forme hladkého pásu, ktorý má šírku 3 až 12 mm. Klasické snubné prstene sú vyrobené vo forme tradičného hladkého pásika zlata. Čím viac materiálu, tým je samozrejme drahší. Luxusný diamantový prsteň síce niečo stojí tiež, ale jeho lesk a sila sa nedá slovami ani opísať. Nakoniec je to aj trvalá hodnota, ktorá časom na svojej kvalite vôbec nestráca. Ak si teda budete v najbližšej dobe vyberať svoj zásnubný prsteň, myslite na tieto veci. Ako sme už spomínali, nie je to lacná záležitosť. Preto, aby vám robil skutočnú radosť a pripomínal významnú udalosť, musí výber zohľadňovať niekoľko kritérií. Prajeme vám šťastnú ruku.

Publikované: 23. 02. 2018

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková