Nočná mora dospelých mužov, ktorá môže ohroziť fungovanie tela aj vzťahu

Problémy s erekciou patria k nočnej more mnohých dospelých mužov. Podľa aktuálnych štatistík je to viac ako pól milióna dospelých mužov, ktorí trpia týmito nepríjemnými problémami. Najhoršie na tom je, že mnohí z tohto obrovského počtu o nich spočiatku ani nevedia, a preto ich nechajú prerásť do väčších rozmerov.

Ako tomu predísť a včas svoje telo i vzťah zachrániť?

​Relax a úľava od stresu môžu pomôcť vyriešiť dlhodobé problémy s erekciou

Starším mužom spôsobuje dlhodobé problémy s erekciou najčastejšie vek, u mladších mužov zohrávajú úlohu skôr psychologické faktory. Presne tak, impotenciu môže spustiť stres, depresia alebo strach zo zlyhania. Vzniká začarovaný kruh, v ktorom, ak to nevyjde v posteli, zvyšuje sa tlak muža na výkon – a to môže nabudúce opäť spustiť problémy s erekciou.

Okrem toho sa určité svaly na penise musia kvôli erekcii uvoľniť, aby do erektilného tkaniva mohlo prúdiť dostatok krvi. Ak je muž v strese, nefunguje to a len veľmi ťažko dosiahne potrebný stav uvoľnenia na sexuálnu reakciu.

Často môže pomôcť otvorene riešiť problém s partnerom a cielene odbúravať stres pomocou športových a relaxačných cvičení. V niektorých prípadoch môže byť užitočná aj psychoterapia.

​Erektilnej dysfunkcie vás môže zbaviť aj pravidelné cvičenie

Zdá sa, že fyzická aktivita pozitívne ovplyvňuje nielen telo, ale aj mechanizmus erekcie niekoľkými spôsobmi. Arteriálne kalcifikácie, ktoré sú zlé pre potenciu, sú znížené. Existujú aj dôkazy, že pravidelné cvičenie má pozitívny vplyv na mužské pohlavné hormóny.

Štúdie ukázali, že cvičenie zlepšuje prietok krvi do penisu a v dôsledku toho aj potenciu. Najmä silový tréning stehenných svalov a špeciálne intervalové tréningové programy pre svaly panvového dna nielen podporujú prekrvenie kavernóznych tiel, ale zlepšujú aj erekciu.

Takže, pokiaľ chcete spolu s partnerom zabudnúť na nepríjemnú erektilnú dysfunkciu, mali by ste začať so sebou niečo robiť nielen po fyzickej, ale aj fyzickej stránke.

Publikované: 30. 03. 2022

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková