Dopracujte sa k svojmu lepšiemu ja

Možno si hovoríte, že je na čase zlepšiť život k lepšiemu. Nielen po fyzickej, no tiež po psychickej stránke. Každý sa môže stať lepšou verziou samého seba. Ako?

Objímte úprimnosť

Úprimný život je základ. Bez toho, aby ste boli úprimní, nikdy nemôžete byť šťastní. A teraz nejde iba o úprimnosť k svojim blízkym. Nie. Ide v prvom rade o úprimný prístup k sebe. Prestaňte si klamať. Prijmite svoju osobnosť so všetkými prednosťami aj nedostatkami. Začnite registrovať svoje chyby. Pretože to je jediný spôsob, ako na nich môžete zapracovať a zmeniť ich.

Prijmite zodpovednosť

Prestaňte viniť okolie aj svet za svoje nezdary, problémy a neúspechy. Prijmite fakt, že vaše okolie nie je na vine. Prijmite zodpovednoť za svoje rozhodnutia, za svoj život aj vzťahy. Spolu so zodpovednosťou totiž prichádza kontrola a moc niečo zmeniť. A to je jeden z prvých krokov, ktoré musíte na ceste k svojmu lepšiemu ja urobiť.

Uvedomte si, že šťastie je prchavé

Nikto nie je šťastný 24 hodín 7 dní v týždni. To jednoducho nie je možné. Šťastie je chviľkový pocit. Niekedy ho cítime iba päť minút pri pohľade na okolitú prírodu, inokedy sa nás drží aj tri dni. Naháňať sa za týmto pocitom je zbytočná strata času. Omnoho lepšie je sústrediť sa na prežívanie kvalitného života. Plnenie snov, cieľov, na budovanie vzťahov so svojimi blízkymi. To všetko do vášho života prinesie naplňujúci pocit. A ten je v konečnom dôsledku dôležitejší ako prchavé šťastie.

Nezabúdajte ani na svoje telo

Ak sa skutočne chcete dopracovať k svojmu lepšiemu ja, okrem duševnej stránky, venujte pozornosť aj tej fyzickej. Hoďte na seba športovú mikinu a legíny na cvičenie a vyrazte za športom. Môžete si ísť zabehať do prírody alebo si užiť dlhú prechádzku v parku v kvalitných kúskoch od značky Björn Borg, ktoré vás udržia v pohodlí za akéhoľvek počasia.

Publikované: 12. 10. 2020

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková