Trápia vás kŕčové žily? Existuje spôsob, ako ich liečiť

Kŕčové žily vás môžu trápiť so stúpajúcim vekom, avšak existuje viacero faktorov, kvôli ktorým môže aj vás toto ochorenie postihnúť. Sú spôsobené tým, že krv v žilách začne prúdiť opačným smerom a to dôsledkom poškodenej chlopne, na ktorú má vplyv gravitácia a ďalšie faktory. Existuje riešenie, vďaka ktorému sa kŕčových žíl ľahko zbavíte. Dôsledkom tlaku, ktorý sa vytvorí vo vašich žilách sa môžu expandovať a ich viditeľnosť na vašej koži sa zväčší. Práve kvôli estetickému vzhľadu je to trápením viacerých žien aj mužov. Ženám to častokrát zabraňuje nosiť sukne, pretože sa hanbia odhaliť svoje nohy s kŕčovými žilami.

Prečo vznikajú kŕčové žily?

Konkrétna príčina nie je známa, sú však známe rizikové faktory, kvôli ktorým je vysoká pravdepodobnosť poškodenia chlopní. Okrem stúpajúceho veku je to aj prípadné tehotenstvo, pričom sú nohy pod neustálou záťažou. U žien je výskyt kŕčových žíl pravdepodobnejší, ak ste ale muž, neznamená to, že sa im nevyhnete. Kŕčové žily vás môžu potrápiť aj pri neustálej práci v stoji alebo v sede. Pri mladých dievčatách, ktoré nosia príliš tesné oblečenie a vysoké opätky je riziko taktiež vysoké, v neskoršom veku. Zdvíhanie ťažkých vecí môže taktiež zapríčiniť toto ochorenie.

Ako liečiť kŕčové žily?

Liečba kŕčových žíl je dôležitá, pretože vás nemusí trápiť len vzhľad vašich nôh, ale aj rôzne ďalšie sprievodné príznaky ako bolesť, opuch či pocit ťažkých nôh. Môžete cítiť pálenie alebo pulzovanie nôh. Ak sa tomu chcete vyhnúť, je potrebné vyhľadať odbornú pomoc. V odbornej ambulancii VenaSumvám poskytnú individuálnu konzultáciu a plán pre postupnú liečbu. Nenáročná operácia napríklad laserom vás ušetrí bolestí a nepríjemného vzhľadu vašich nôh. Moderné metódy poskytnú jednoduché riešenie a rýchle zahojenie po operácii.

Publikované: 01. 03. 2022

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková