Praktický pomocník pre mamičky s deťmi: šikovný tyčový mixér vám ušetrí čas

Určite ste počuli o tom, že prvých 1 000 dní v živote dieťaťa je kľúčových aj z hľadiska zdravia, imunitného systému a náchylnosti na civilizačné ochorenia. Máte to vo svojich rukách – to, čo jete vy, budú jesť aj vaše deti. Pripravte sebe aj im zdravé, chutné a výživné pokrmy a naprogramujte ich do budúcna na stravu, ktorá im prospieva.

Nemusíte sa báť, že pri varení pokrmov pre celú rodinu strávite celý deň. Zdravé jedlá sú jednoduché na prípravu. Ak máte k dispozícii tyčový mixér, zvládnete to ešte rýchlejšie.

Tyčový mixér s príslušenstvom vám zjednoduší život. Aké sú jeho výhody?

Dieťa potrebuje spokojnú mamu. Ak máte vo svojom vnútri harmóniu vy, prenášate ju na ostatných členov rodiny. Samozrejme, platí to aj naopak. Nie je žiadnym tajomstvom, že k vnútornej spokojnosti prispieva aj zdravá, pestrá a vyvážená strava.

S ponorným mixérom pripravíte pokrmy rýchlo a jednoducho a naprogramujete svoje dieťa tak, aby preferovalo zdravú stravu aj v dospelosti. Prečo by ste mali mať doma ponorný mixér?

Šetrí čas i námahu

Tyčový mixér Braun MultiQuick má aktívne čepele ActiveBlade, ktoré sa vyznačujú vertikálnym pohybom. Vďaka tomu rozmixujú aj tvrdé potraviny a ušetria 40 percent námahy.

Vysoký výkon v spojení s pestrou paletou príslušenstva zabezpečí, že pri varení strávite iba nevyhnutný čas. Zabudnite na ručné krájanie, sekanie, mletie či šľahanie. Ponorný mixér urobí veľkú časť práce za vás a vy sa môžete venovať svojim deťom, alebo si oddýchnuť.

Spracuje aj malé množstvá potravín

Tyčový mixér s príslušenstvom spracuje aj malé množstvá surovín. To oceníte, napríklad pri príprave prvých príkrmov pre najmenších. Zíde sa vám to aj v situáciách, keď potrebujete zužitkovať zvyšky, aby ste zbytočne neplytvali jedlom, šetrili planétu i rodinný rozpočet.

Výhodou je aj to, že nadstavce ponorného mixéra rýchlo a ľahko umyjete pod tečúcou vodou. V prípade klasického mixéra by to bolo oveľa prácnejšie.

Intenzitu spracovania potravín určujete vy

Pre ponorný mixér nie je problém nahrubo narezať zeleninu, alebo najemno rozmixovať pyré. Disponuje intuitívnym ovládaním. To znamená, že keď tlačidlo stlačíte jemne, výsledkom bude napríklad nahrubo nakrájaný syr.

Naopak, na dosiahnutie dokonale krémovej konzistencie polievky, tlačidlo zatlačíte intenzívne, čím dôjde k zvýšeniu výkonu. Oceníte aj ergonomické držanie, znesiteľnú úroveň vibrácií a hluku.

Čistenie kuchyne bude jednoduchšie, pretože tyčový mixér nešpliecha Ponorný mixér Braun MultiQuick sa od bežného tyčového mixéra líši aj technológiou Splash Control. Nemusíte sa obávať zvyškov potravín na kuchynskom dreze či na stene a to ani pri najvyššej intenzite mixovania.


Čerešničkou na torte je pestrá paleta príslušenstva

Čím viac potravín dieťaťu ponúkate a pripravujete, tým lepšie aj pre jeho črevný mikrobióm. Nie je žiadnym tajomstvom, že to, čo jeme, ovplyvňuje nielen rovnováhu črevných baktérií, ale aj naše chute. Buďte svojim deťom príkladom a pripravujte všetkým členom rodiny rovnako zdravé, chutné a výživné pokrmy.

Tyčový mixér je kompaktný a všestranný vďaka príslušenstvu. Môžete si vybrať variant, ktorý vám najviac vyhovuje. Sekanie cibule prebehne bez plaču. Všestranný nadstavec zvládne sekanie, krájanie na hranolky i slíže a aj miesenie.

Jeme aj očami. U detí to platí niekoľkonásobne. Vyčarujte im na tanieri zaujímavé obrazy krájačom na kocky. Jedenie ovocia a zeleniny sa stane obľúbeným. Poprípade zeleninu a ovocie zmixujte mixovacou nohou a získate dokonalé smoothie.

Venujte čas tomu, na čom záleží

Spoločne strávený čas pri zdravom, chutnom a výživnom pokrme podporí vzájomné vzťahy, zdravie vášho dieťaťa i celej rodiny. Vďaka tyčovému mixéru s príslušenstvom strávite pri varení oveľa menej času. O to viac ho zostane na spoločné rozhovory, zábavu či oddych. 

Publikované: 28. 03. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková