Vedeli ste, že chov holubov sa považuje za najstarší hobby?

Máte až moc voľného času a premýšľate nad tým, že si nájdete nejakú zábavu alebo koníček? Odporúčame si nájsť takzvaný offline koníček, teda koníček, ku ktorému nebudete potrebovať sociálne siete a internet ako taký. Ani netušíte, ako sa vám uľaví a ako si oddýchnete. Medzi také offline koníčky patrí napríklad chov vtákov, konkrétne chov holubov. Mimochodom, vedeli ste, že práve chov holubov sa považuje za najstarší koníček vôbec? Aký je podľa vás najstaršie koníček? Nie je to žiadny šport ani vyrábanie keramického riadu, je to naozaj chov holubov. Holuby tu sú s nami už od nepamäti, ľudia ich začali správať a starať sa o ne. Sprvu si holubníky vyrábali, neskôr sa holubníky začali dostávať do obchodov s chovateľskými potrebami, a tak domáca výroba holubníkov naraz poklesla. Teraz sa však na výrobu holubníkov doma mnohí chovatelia holubov opäť prikláňa, prečo?

Na trhu nie sú holubníky podľa predstáv

Ak chováte holuby, veľmi dobre viete, že nájsť dokonalý holubník, ktorý by spĺňal vaše požiadavky, nie je nič ľahké. Niektoré holubníky sú príliš nízke, iné príliš vysoké, ďalšie nie sú dostatočne veľké, alebo sú až príliš veľké. Nemôžeme sa teda čudovať tomu, že chovatelia holubov opäť začali holubníky vyrábať svojpomocne. Našťastie teraz nemusí holubníky vyrábať podľa svojej intiuce, ale môžu holubníky postaviť zo stavebnice Aluhobby. Stavebnica Aluhobby je zložená z hliníkových profilov, sít, pletív a ďalších súčiastok, ktoré pomocou jednoduchého návodu rýchlo a zábavne postavíte do tvaru holubníka, klietky pre vtákov alebo vonkajšie voliéry. Nikdy nebolo stavanie obydlia pre holuby (a nielen pre nich) tak jednoduché a zábavné!

Nezabudnite na ďalšie vybavenie

Ak sa rozhodnete chovať holuby, holubníky sú prvou investíciou, ale nie sú posledné investíciou na zozname. Potrebovať budete tiež treba holubia vletí alebo prepravné boxy.

Publikované: 28. 02. 2019

Kategória: Lifestyle

Autor: Denisa Koudelková