Viete, čo je to umelý trávnik?

Počuli ste už niekedy o umelom trávniku? Určite áno. Je to praktický a moderný obklad, ktorý má široké možnosti využitia. Hodí sa na terasu či ako doplnok v ťažko dostupných miestach v okolí vášho domu. Tento trávnik vyzerá na nerozoznanie od toho skutočného, ale na rozdiel od neho tento luxusný trávnik vyžaduje iba minimálnu údržbu, pričom má podobné vlastnosti a je vyrobený zo syntetického vlákna.

Nemusíte sa obávať, že by umelý trávnik vyzeral neprirodzene. Súčasné technológie umožňujú, že sú jeho povrch aj vlastnosti úplne rovnaké ako na skutočnom trávniku. Je však oveľa prispôsobivejší. Na rozdiel od toho skutočného mu neuškodí ani akákoľvek zmena počasia. Navyše, vlákna prémiových a luxusných trávnikov sú zvyčajne dlhšie ako tie na prírodnom trávniku, a preto vytvárajú dojem väčšej hĺbky. Aké je jeho najlepšie využitie? Je to na vás! Umelý trávnik k bazénu, umelý trávnik pre psov – to je len niečo z mála jeho využitia.

 Tento trávnik vám vydrží tiež dlhšie ako ten prírodný. Bez problémov zvládne 2 000 hodín používania ročne. Umelé trávniky sú tiež veľmi populárne pre ich nízke nároky na údržbu. Pokojne môžete zabudnúť na kosenie, hnojenie či zalievanie, čo je skvelá výhoda predovšetkým počas horúcich letných mesiacov.

Vedeli ste, že umelé trávniky sa používajú aj pri medzinárodných súťažiach? Ten úplne prvý bol použitý na Majstrovstvách sveta FIFA U-17 v roku 2003 vo Fínsku a odvtedy patrí medzi populárne náhrady skutočného trávnika.

Umelý trávnik je tiež ideálne riešenie pre deti alebo pre vašich domácich miláčikov. Ak máte dvor, môže sa ľahko stať, že nebudete vedieť vypestovať súvislú a peknú trávnanú plochu vo všetkých častiach. Ak vonku prší, vďaka umelému trávniku nebudú vaše deti či domáce zviera zablatené. Tráva je navyše príjemne mäkká, rýchlo sa vysuší a nezanecháva stopy od blata. Je samozrejmosťou, že neobsahuje škodlivé látky pre deti či pre zvieratá, žiadne toxíny ani ťažké kovy.

Takýto hustý a prirodzene vyzerajúci trávnik vás poteší každý deň, nech je zima alebo leto a určite o ňom uvažujte v prípade záhrady, ale aj terasy či balkóna.

Publikované: 15. 01. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková