3 praktické tipy, ako vyčistiť citlivú pleť

Čím ďalej je viac ľudí s citlivou pokožkou a rozhodne sa to netýka len žien. Našej pokožke vôbec neprospieva rýchly životný štýl, ani chemické zložky v kozmetike. Ako sa o citlivú pleť správne starať? Základom je jej pravidelné čistenie, ale aj tu musíme dodržať určité pravidlá. Prečítajte si nasledujúce praktické tipy, ako citlivú pleť najlepšie vyčistiť.

Dbajte na zloženie

Priveľa chémie v kozmetike často vedie k podráždeniu pokožky. Pri výbere čistiacej kozmetiky pre citlivú pleť čítajte pozorne zloženie a nezabudnite, že menej niekedy znamená viac. Ideálny je taký produkt, ktorý rešpektuje prirodzené pH vašej pokožky a nezanecháva ju suchú. Úplne vyhnúť by ste sa mali parfumovaným prípravkom a umývacím gélom, tie totiž pokožku zbytočne dráždia. Naopak, skúste micelárnu vodu, ktorá je pre vyčistenie citlivej pleti najvhodnejšia. Micely totiž fungujú ako magnet, viažu na seba kožný maz aj všetky nečistoty vrátane vodeodolného make-upu. Vďaka svojej štruktúre pleť zanechávajú čistú a hydratovanú. Dostatočnou hydratáciou sa tiež znižuje citlivosť pokožky, ktorá je potom menej náchylná k podráždeniu alebo zápalu.

Odličujte sa pravidelne

Cez deň je naša pleť vystavená mnohým nepríjemným faktorom. Pokiaľ pôjdete spať s neodlíčeným make-upom, je to pre pokožku veľká záťaž, hlavne pre tú citlivú. Preto by ste si nemali zabudnúť každý večer vyčistiť pleť od make-upu a od všetkých nečistôt. Nezabudnite ani na vyčistenie pleti každé ráno. V noci sa totiž koža regeneruje, odlupujú sa odumreté bunky a vzniká kožný maz. Ranným vyčistením pleti ju hydratujete, osviežite a prebudíte do nového dňa.

Zmeňte spôsob čistenia

Je dosť možné, že bez zjavnej príčiny, prestane vašej pleti vyhovovať doterajší štýl čistenia. Môže to byť dané napríklad zmenou ročného obdobia – v lete sa viac potíme, v zime zas našu pokožku vystavujeme častým zmenám teplôt. Skúste preto raz za čas váš každodenný čistiaci rituál zmeniť. Správne čistenie je základ, nie je však jedinou súčasťou starostlivosti o citlivú pleť. Citlivosť pleti môžete ovplyvniť tiež dodržiavaním pitného režimu, dostatočným množstvom spánku a celkovo zdravým životným štýlom.

Publikované: 06. 04. 2018

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková