4 tajomstvá príťažlivosti, alebo prečo je zdravie dôležitejšie ako si myslíte

Pre účely Svetového dňa zdravia sa vydavatelia časopisu Eddarling rozhodli zistiť, ako môže starostlivosť o vlastné zdravie pomôcť ľuďom nájsť odpovede na tajomstvá osobnej príťažlivosti. Prečítajte si náš článok a možno budete prekvapení, ako príťažlivosť ovplyvňuje vaše zmýšľanie.

1. Zdraví muži sú oveľa atraktívnejší

Aj keď väčšina z nich o tom presvedčená vďaka možno malému penisu nie je, dobré zdravie opačné pohlavie priťahuje! Vedci z Škótskej univerzity Abertei Dundee zistili, že existuje silný vzťah medzi hladinou testosterónu, stresovým hormónom kortizolom a príťažlivosťou silnejšieho pohlavia. Myslíte si, že váš partner by mal uvažovať o zväčšení penisu? Je to len na vás, ale uvedomte si, že tajomstvo atraktívnosti mužov, ktoré skúmali u žien, spočívalo v silnom imunitnom systéme a vysokej hladine testosterónu. To naznačuje, že ženy intuitívne posudzujú zdravie budúceho partnera a vyberajú si tých, ktorí majú tie najlepšie predpoklady.

2. Muži považujú ženy za atraktívnejšie, keď sú vyrovnané

Dobré emocionálne zdravie pomáha zoznámiť sa a vytvárať spoľahlivé vzťahy medzi oboma pohlaviami. V podobnej štúdii boli ženy s najnižšou hladinou kortizolu (stresového hormónu) menované mužmi ako atraktívnejšie. Preto muži dávajú prednosť sebavedomým a pokojným ženám.

3. Zdravá výživa je viac ako dokonalý make-up

Ďalším tajomstvom príťažlivosti je zdravá výživa, ktorá je omnoho účinnejšia ako make-up. K tomuto záveru prišli výskumníci z univerzity v St. Andrews. Zvažovali vplyv výrobkov a cvičenia, ktoré majú vplyv na kvalitu pokožky. A zistilo sa, že čím lepšie sa človek stravuje, tým je pokožka človeka čistejšia a atraktívnejšia.

4. Harmonické a zdravé vzťahy

Zistilo sa, že väčšina žien považuje štíhlych mužov za atraktívnejších, a že muži, ktorí nemajú nadváhu, majú silnejší imunitný systém ako ich konkurenti s opačným problémom. Dámy preto dávajú prednosť pánom s nízkym podielom tuku a optimálnym súborom génov. Udržujte sa teda vo forme! To vám pomôže nájsť si vašu lásku oveľa rýchlejšie a žiť spoločne aktívnejší, plný udalostí a šťastný život.

Publikované: 20. 06. 2018

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková