Viete si vybrať správne spoločenské šaty v závislosti od vyššieho veku?

S pribúdajúcim vekom sa telo mení a proporcie sa mierne posúvajú, aj keď silueta zostáva štíhla. Každá fáza života so sebou prináša svoje výzvy a otázky. Je však primerané veku sledovať najnovšie módne trendy alebo by ženy vo vyššom veku mali zostať verné svojmu obvyklému štýlu?

V dnešnej móde neexistujú žiadne striktné pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať. Všetko, čo sa vám páči, je povolené. Hlavná vec je, že sa v nových krátkych spoločenských šatách alebo inom podobnom oblečení cítite pohodlne – pretože krása je definovaná zdravým sebavedomím a odvahou priznávať svoj vek.

Na druhú stranu, aj životné skúsenosti a zrelosť sú cenné úspechy, ktoré by sa mali odraziť vo vašom štýle obliekania. Pevne veríme, že aj naše stylingové tipy vám v tom pomôžu.

​Ktoré strihy spoločenských šiat pristanú každému veku?

Pri výbere topov siahnite po jednoduchých rovných strihoch, ktoré jemne lichotia vašej postave. Mierne prispôsobené košele z mäkkých látok, ktoré lichotia vašej siluete, zdôraznia vašu ženskú stránku a pomôžu vám vytvoriť štýlový vzhľad.

Okrem toho by ste sa mali radšej poobzerať po jednoduchých dizajnoch, ktoré nepôsobia príliš luxusne a zdôrazňujú vašu zrelosť s výraznou eleganciou. Na druhej strane by ste sa mali zdržať hravých detailov, akými sú volány a mašle, pretože často pôsobia umelo preťažene. Voľte radšej jednoduché základné diely v každom veku štýlových spoločenských šiat, ktoré sa dajú univerzálne kombinovať.

Pri džínsoch si vyberte modely voľného strihu pre ležérny vzhľad, ktoré vám vďaka prepracovanému strihu ponúkajú vysoký komfort nosenia a lichotia vašim nohám. Ako dáma v najlepších rokoch sa nemusíte vždy zaobísť bez módnych detailov: Zámerne rozstrapkaný lem, výšivka a ozdobné kamienky robia z tohto módneho evergreenu skutočný pútač.

Alebo vyskúšajte pohodlné slipové nohavice, ktorej mäkký materiál jemne pohladí vaše nohy a poskytne skutočný melír v atraktívnych dizajnoch.

​Ktoré látky a vzory najlepšie?

Dôležitým kritériom vášho oblečenia je aj kvalita použitých materiálov. Z kvalitných látok vyžaruje určitá zrelosť, ktorú môžete zakomponovať do svojho módneho štýlu, bez ohľadu na to, či sa chcete ukázať v jednoduchom, ležérnom štýle, obzvlášť žensky alebo nápadne a výstredne. Pri kúpe si preto všímajte materiálové zloženie a spracovanie odevu. Dobrým ukazovateľom je vysoký podiel prírodných vlákien a úhľadne vypracované švy.

Uvidíte, že v takomto oblečení sa budete cítiť pohodlne a vyzerať šik.

Publikované: 30. 03. 2022 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková