Bazén a vírivka v jednom? So Swim Spa je aj to možné

Plávanie má svoje nesporné výhody na zdravie. O tom niet pochýb. Okrem športu však treba telu dopriať aj relax a regeneráciu. Domáce wellness, sauny na mieru a vírivky sú čoraz populárnejšie. Ak by ste si chceli vybaviť domáce wellness a posilňovňu v jednom, vyšlo by vás to poriadne draho.

Existuje však spôsob, ako šport a relax spojiť v jednom produkte. A je to jednoduchšie, ako ste si mysleli.

Prečo si vybrať bazén s protiprúdom?

Dôvodov by sa našlo hneď niekoľko, no len pár z nich je zaujímavých pre každého z nás. A to je finančná úspora a plnohodnotné využitie svojej investície.

Pýtate sa, ako sme prišli na finančnú úsporu, keď bazén s protiprúdom je zvyčajne drahší ako klasický záhradný bazén? Nuž, prvotná investícia je možno o niečo vyššia, ale to závisí od viacerých faktorov, ako napríklad veľkosť bazéna a jeho materiál.

Swim Spa však na rozdiel od klasického bazéna môžete využívať celoročne a to aj v našich zemepisných šírkach. Má dokonalú termoizoláciu a ekonomické vyhrievanie, takže žiadne ďalšie peniaze na pernamentku do wellness či na plaváreň už nemusíte riešiť.

Do Swim Spa sa navyše vojde oveľa menej vody ako do klasického bazéna bez protiprúdu, v ktorom chcete plnohodnotne plávať.

A ak vezmeme do úvahy, že relatívne drahú investíciu do kvalitného bazéna využívate 2-3 mesiace v roku, neoplatí sa viac Swim Spa? Nech si tie investované peniaze aspoň poriadne užijete.

Je protiprúd vhodný pre každého?

Plávanie s protiprúdom chce len trochu cviku. Je o niečo iné, ale nie náročnejšie. Naopak, intenzitu protiprúdu si môžete zvoliť podľa vašej plaveckej zdatnosti alebo aktuálnej športovej nálady.

V bazéne s protiprúdom si zaplávajú začínajúci aj zdatní plavci. Nemusíte sa báť, že počas plávania do niekoho narazíte. Nemusíte sa nikomu vyhýbať a kontrolovať priestor okolo seba.

Tak ako intenzitu protiprúdu sa dá individuálne nastaviť teplota vody. Keďže je bazén použiteľný celoročne, voda sa dá nastaviť na naozaj príjemnú teplotu.

Po plávaní a tréningu, vychutnám si vlastnú vírivku

A navyše zabudovanú rovno v Swim Spa. Stačí sa len posunúť kúsok vedľa k masážnym tryskám.

K tomu všetkému môžete v zime profitovať zo sauna efektu. Z teplej vody na vzduch a späť. V tomto prípade sa však viac hodí Swim Spa s oddelenou jacuzzi, kde si môžete vodu vyhriať na 36 - 40°C a nemusíte ohrievať aj plaveckú časť.

Text podlieha autorským právam.

Publikované: 04. 04. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková