Kam by ste mali umiestniť obraz, aby skutočne vynikol?

Interiérový dizajn je predmetom záujmu väčšiny z vás. Každý predsa chce bývať v peknom a príjemnom prostredí, ktoré si môže svojvoľne prispôsobiť. Aby to bolo ale podľa určitých pravidiel, ktoré sa postarajú o dokonalé pohodlie, komfort a luxus, musíte o nich niečo aj vedieť.

Umenie v dome?

Umenie nám má prinášať potešenie a hrať sa s našimi emóciami. Jeho vnímanie je na schopnostiach a predstavivosti každej jednej osoby a nedá sa predpokladať, že všetkým a všetko rovnako vyhovuje. Dôležité je ale vedieť, že v umení je široký priestor pre výber. Nemusíte sa teda obávať, že sa vám nepodarí váš interiér obohatiť o nejaký zaujímavý kúsok, ktorý je charakteristický už spomínanými vlastnosťami.

Vhodný obraz na stenu

Je jedna z možností, ako si umením ozvláštniť vnútorné priestory. Výhoda obrazov spočíva v tom, že si môžete vybrať konkrétneho umelca a slávne dielo. V najväčšej internetovej online galérii to nebude naozaj problém. Predaj obrazov online je pohodlný, rýchly a jednoduchý, takže prečo to nevyskúšať. Aby výtvarné umenie ale naozaj vyniklo, potrebujete ho niekam umiestniť.

Kam s obrazom?

Najlepšie miesta pre obrazy sú voľné steny. Ideálne jednofarebné v bledých odtieňoch. Na bielej samozrejme vynikne všetko, ale aj na farebnom podklade váš obraz určite zažiari. V takom prípade je ale najlepšie, aby naň dopadalo prirodzené svetlo. Teda umiestniť ho musíte niekde v blízkosti okna. Ak také možnosti nemáte, využite výhody umelého, bodového osvetlenia. Čo sa týka polohy, nad sedacou súpravou je to najlepšie. Všetko ale musí mať svoj stred alebo určitý bod, od ktorého sa bude rozmiestnenie obrazov odvíjať. Aby vám teda interiér zdobilo pekné umelecké dielo, nezabudnite si ho správne vybrať a vhodne umiestniť. Ak plánujete nakupovať obrazov viac, ide o kombinácie. Tu pomáha rovnaký tvar a farba rámu. Treba si to ale najskôr vyskúšať.

Publikované: 23. 02. 2018

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková